Синоќа во домот на стружанецот А.А.(36) се случувала вистинска драма. Имено тој пријавил дека во 21:30 часот во својот дом бил нападнат од поранешната сопруга. Во нападот таа користела нож.

По целосно расчистување и документирање на настанот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава се вели во соопштението на СВР Охрид.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.