Вчера околу 16 часот на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 52-годишниот гостиварец Л.М..

Гостиварецот бил пријавен од неговата поранешна сопруга и нејзиниот адвокат дека се однесувал агресивно и дека им се заканувал.

Од СВР Тетово велат дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.