Ознака: обиколница
Македонија 13.02.24 | 09:09

Џафери на поставување на камен-темелник за изградба на обиколница на Тетово

Претседателот на Владата на Република Македонија, Талат Џафери заедно со министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на Јавното претпријатие...

Патувања 06.02.24 | 09:54

Гужвите кон Халкидики ќе ескалираат летово – се реновира обиколницата во Солун

Почна големиот градежен проект „Flyover“ кој се изведува на обиколницата околу Солун (Периферијакос) и ќе трае четири години, што ветува уште поголеми гужви за туристите...

Црна хроника 11.12.23 | 13:02

Четворица повредени во судир на обиколница кај Визбегово

Вчера во 17.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопат–обиколница на Град Скопје, кај с.Визбегово, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило...

Македонија 14.10.23 | 16:35

Мицкоски: Штип ќе добие обиколница, проектот е изготвен од страна на општината

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека Штип ќе добие обиколница. „Штип ќе добие обиколница. Целта на овој проект е да се...

Македонија 09.10.23 | 15:15

Мицкоски: Веднаш по смена на власта, велешани ќе добијат нов мост во Башино село и нова обиколница

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на кампањата „Важно е! Од тебе зависат промените“ при посетата во Велес изврши увид на мостот кај Башино село...

Црна хроника 01.10.23 | 17:12

Од возило во движење стрелал кон автомобил: Пукање на скопската обиколница

На 30 септември, во 19.40 часот во СВР Скопје М.Т.(21) од Скопје, пријавил дека на обиколница пред клучка с.Волково-с.Орман, додека се движел со своето патничко возило, од друго...

Црна хроника 28.04.23 | 12:36

Автомобил излета од скопската обиколница: Загина жена, маж повреден

На 27.04.2023 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на обиколница Скопје, клучка Визбегово, патничко возило „ровер“ со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувале...

Црна хроника 17.11.22 | 18:01

Велосипедист загина, а друг е тешко повреден во сообраќајка на обиколницата во Скопје

Едно лице загина, а има и повреден во тешка сообраќајка на обиколницата во Скопје кај клучката во Радишани, каде што попалднево автомобил удрил велосипедисти. Од МВР...

Црна хроника 22.08.22 | 16:28

Петмина повредени по судирот на австриско „бмв“ и скопски „опел“, кој со часови ја затвори скопската обиколница

Од МВР со детали за вчерашната сообраќајка на скопската обиколница, поради која уште доцна во ноќта беше затворен тој дел од патот кон Скопје. Во 18.35 часот во СВР Скопјр...

Црна хроника 18.03.22 | 14:10

Цистерна се преврте на обиколница кон Тетово

Цистерна се преврте на обиколница кон Тетово, пишува Скопје1. Моментално се блокирани двете ленти од патот и сообраќајот е целосно во прекин. За сега нема информации...