На 30 септември, во 19.40 часот во СВР Скопје М.Т.(21) од Скопје, пријавил дека на обиколница пред клучка с.Волково-с.Орман, додека се движел со своето патничко возило, од друго возило во движење едно лице со пиштол испукало кон неговото возило.

Повредени лица нема.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.