Вчера во полициска станица на подрачјето на СВР Куманово бил извршен службен разговор со Н.В.(47) од кумановско, по пријава од 18.00 часот од страна на 49-годишна жена, според која тој на 21.09.2023 во Куманово се обидел да изврши обљуба врз неа.

По целосно расчистување на случајот ќе следува соодветен поднесок.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.