Ознака: обид за силување
Црна хроника 01.02.21 | 17:48

Скопјанец фатен при обид да силува девојка среде улица во Кисела Вода

Полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.М.(20) од Скопје, затоа што на улицата „Петар Делјан“ во Скопје бил затекнат при обид за обљуба врз 38-годишна...

Црна хроника 17.01.21 | 16:16

Малолетник се обидел да силува 27-годишна девојка, ја спасил вујко ѝ

Малолетник од Струшко синоќа се обидел да силува 27-годишна девојка. Случајот во полиција го пријавил вујкото на девојката, а против малолетникот ќе биде поднесена соодветна...

Црна хроника 15.11.20 | 16:15

Обид за силување на девојче во Скопје

Триесет и петгодишен скопјанец вчеравечер во полиција пријавил обид за силување на неговата ќерка. Како што соопштуваат од МВР, околу 13.30 часот Н.М. во својот дом се обидел...

Балкан 13.07.20 | 08:00

Косор: Мајка ми ја тепаа и татко ми и очувот, a тој пак се обиде и мене да ме силува

Поранешната хрватска премиерка Јадранка Косор во интервју за „Јутарњи лист“ зборува за обидот на нејзиниот очув да ја силува. Причината за интервјуто е нејзината...

Црна хроника 28.06.20 | 22:32

Сакал да силува 86-годишна жена, па ја претепал и ограбил

Непознато лице вчера се обидело да силува 86-годишна жена, по што физички ја нападнал и ја ограбил. Ноќта петок кон сабота околу полноќ во Кочани, непознато лице се обидело...

Црна хроника 11.06.20 | 13:55

Двајца тетовци се обиделе да силуваат малолетничка

Во текот на вчерашниот ден малолетничка од тетовско село заедно со нејзниот татко пријавила во СВР Тетово дека две машки лица физички ја малтретирале, ја допирале по...

Црна хроника 25.05.20 | 14:20

Штипјанка спречила силување во нејзиниот дом

Ноќеска во 00,40 часот во СВР Штип, 21-годишна жена од Штип, пријавила дека во нејзиниот дом влегло лицето Ч.Р. (22) од Виница. Според нејзината пријава, Ч.Р. се обидел да изврши...

Црна хроника 24.02.20 | 11:37

Обид за силување во Дебар

Одделението за внатрешни работи од Дебар приведе и лиши од слобода дебранец кој се обидел да силува своја сограѓанка. Во саботата околу 22 часот, го приведе и од слобода...

Црна хроника 14.01.20 | 13:39

Педофил барал од неа да му ја даде ќерката за жена, откако го одбила, се обидел да ја силува

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на...

Црна хроника 12.01.20 | 19:49

Обид за силување во Негорци, сторителот пронајден по еден час

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа попладнево...

Црна хроника 21.11.19 | 19:51

Министерство за одбрана: Ако се докаже, ќе немаме милост за војникот кој се обидел да силува колешка

Сексуалното вознемирување во Армијата е апсолутно недозволиво. Случајот се испитува и доколку се докаже, Министерството ќе има нулта толеранција, се вели во реакцијата...

Црна хроника 14.11.19 | 16:54

Очув се обидел да силува девојче

Вчера во полициската станица во Кичево од страна на Центарот за социјални работи во Кичево било пријавено дека А.А.(46) од с.Зајас, кичевско, извршил обид за обљуба на малолетничка,...

Црна хроника 24.10.19 | 14:45

Ја следел со сестра ѝ, па пробал да ја силува: Притвор за кичевец

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од Кичево осомничено дека сторило кривично дело силување. Ценејќи...

Црна хроника 12.09.19 | 17:30

Некој ѝ влегол дома по полноќ за да ја силува

Несекојдневен настан забележан во полицискиот билтен. 41-годишна жена од Скопје рано утрово пријавила во полициска станица дека околу 00.50 часот, додека спиела во домот...

Балкан 30.08.19 | 22:54

Ја гризел по образите и ја тепал додека се обидувал да ѝ ги слече шорцевите за да ја силува

Дваесет и тригодишна нишлика со многу среќа и храброст успеала да се одбрани од врсникот С.С. од Лесковац, кој физички ја нападнал за да ја силува во влез на зграда во...

Црна хроника 14.05.19 | 14:10

Стружанка успеала да се одбрани од двајца силувачи, едниот од нив баран за убиство

Основното јавно обвинителство Струга поднесен Обвинителен акт против две лица кои се товарат дека како соизвршители се обиделе да извршат кривични дела – разбојништво...

Црна хроника 01.01.19 | 16:41

Две лица се обиделе да силуваат вработена во обложувалница во Струга

Вчера околу 18 часот во Полициска станица Струга, К.М. (37) од Струга, вработена во спортска обложувалница на улица „Пролетрски бригади“ во Струга, пријавила дека две машки...