Ознака: Никола Груевски
Македонија 02.08.20 | 21:19

Груевски: Илинден 1903 и Илинден 1944 ќе останат датуми во историјата со кои македонскиот народ и држава ќе останат вечно поврзани

Поранешниот премиер Никола Груевски  на социјаните мрежи го честита денешниот празник. Честит Илинден!!! Илинден 1903 и Илинден 1944 ќе останат датуми во историјата со кои...

Македонија 07.07.20 | 22:04

Царовска призна: Да, Никола Димитров е рециклиран кадар на Груевски

Зборувајќи за кадрите на ВМРО-ДПМНЕ, кои упорно ги нарекуваше „рециклирани“ алудирајќи дека дел од нив работеле и во времето кога премиер беше Никола Груевски, коносителката...

Македонија 06.07.20 | 21:28

Мицкоски до Заев: Не може да зборувате за иднината, а не го вадите од уста Никола Груевски

СДСМ живее во паралелен свет каде што единствено нешто што ги интересира е Никола Груевски, а не реалноста во која што пливаат во лаги, невистини и очај, рече Мицкоски...

Македонија 22.06.20 | 13:20

Дончев признава дека Тодоров им е договорен: Ќе даде многу штетен исказ за Груевски

Откако на Јутјуб претпладнево се појави видео на кое се гледа како екс директорот на Фондот за здравство Ден Дончев прима пари во кеш и ги става во својата чанта на социјалните...

Македонија 17.06.20 | 10:45

Груевски со честитка за 30. години од основањето на ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски испрати честитка за 30-годишнината од основањето на партијата. На сите членови на ВМРО-ДПМНЕ им го честитам 30-тиот...

Македонија 12.06.20 | 18:47

Османи: Ако решаваа граѓаните, во 2016 година премиер ќе станеше Груевски, а не Заев!

Доколку навистина решаваа граѓаните, премиер ќе беше Никола Груевски, а не Зоран Заев, вели во интервју за „Слободен печат“ вицепремиерот за европски прашања Бујар...

Македонија 24.05.20 | 15:09

Никола Груевски: Денешната радост и слава нека се преточи во сплотеност, меѓусебно разбирање и помагање

Денот на македонските и сесловенски просветители, светите браќа “Кирил и Методиј” кој оставија неизбришлива и вечна трага во нашето просветлување и напредок. Светци...

Македонија 06.05.20 | 09:29

Груевски објави документи од ЦИА: Аргументи во одбрана на Македонците и македонската национална кауза

Со наслов „Аргументи во одбрана на Македонците и македонската национална кауза“, поранешниот премиер Никола Груевски, во третиот дел од анализата на одосите помеѓу...

Македонија 05.05.20 | 09:14

Груевски: Бугарите можат сѐ, само не можат да прифатат дека Македонец, се декларира Македонец затоа што тоа се чувствува

Поранешниот премиер Никола Груевски, во вториот дел од анализата „Вистината наспроти пропагандата“ зборува за вечната болка на Бугарија со Македонија. Ви го пренесуваме...

Македонија 04.05.20 | 19:29

Груевски: Во Македонија начекаа „село без кучиња“, затоа нивните локални пропагандисти се охрабрени и забревтани

Никола Груевски на својот фејсбук профил под наслов „Гоце Делчев. Балканските пропаганди во Македонија“, пишува: 1. На денешен ден, 4-ти мај 1903 година убиен е Гоце Делчев,...

Македонија 01.05.20 | 12:46

Груевски за Први мај, училиштата, Ќосето и Гоце Делчев…

Со честитка за Први мај, Денот на трудот, осврт на состојбата со коронавирусот во Македонија и Европа, како и телеграма од Ќосето, поранешниот премиер Никола Груевски...

Македонија 29.04.20 | 22:07

Груевски: Заличивме на просјачка земја

И донаторите ќе кренат раце од нас, доколку не се организираме, вели поранешниот премиер Никола Груевски, во неговата анализа насловена – Култура на живеење од милосрдие,...

Македонија 28.04.20 | 22:50

Груевски: Воопшто не ме изненади интервјуто на г. Денко Малески

Воопшто не ме изненади интервјуто на г. Денко Малески за бугарската телевизија, ниту пак Бугарските барања преточени во документ на ЕУ како услов Македонија да може...

Калеидоскоп 24.04.20 | 11:25

Груевски со честитка за Рамазан

Поранешиот премиер Никола Груевски преку Фејссбук и го честита светиот месец Рамазан на припадниците од исламска вероисповест и им посака лесен пост  

Калеидоскоп 19.04.20 | 23:20

Случувањата со Исус од Назарет не се измислена приказна, бајка или мит

Случувањата со Исус од Назарет не се измислена приказна, бајка или мит. Раѓањето, животот, распнувањето и воскреснувањето на Исус Христос се историски настани кои...

Македонија 28.03.20 | 15:14

Груевски: Јас менаџирав многу кризи, но никогаш не дозволив намалување на платите

Поранешниот премиер на Македонија Никола Груевски преку Фејсбук статус од Будимпешта пишува дека досега менаџирал многу кризи, но никогаш не предложил намалување...

Македонија 20.03.20 | 11:20

Груевски: Јас повеќе пати сум бил на линијата на фронтот во големи кризи и знам дека сега не е време за критики туку за помош

Поранешниот премиер на Македонија Никола Груевски во текст објавен на Фејсбук сподели неколку искуства, анализи и идеи за коронавирусот. Текстот ви го пренесуваме...

Македонија 26.02.20 | 14:30

Груевски: Никогаш не сум дал инструкција да се отворат вратите на Парламентот

Никогаш не сум избегал од соочување со правдата. До последен ден одев на судските рочишта и за тие кои одблиску и непристрасно го следеа процесот покажав и докажав...

Македонија 05.02.20 | 15:52

Костадинов обвини, Груевски демантираше дека сопственикот на фирмата „Еко клуб“ бил негов близок соработник

Поранешниот премиер Никола Груевски демантираше дека сопсвеникот на фирмата „Еко клуб“ е негов близок соработник како што денеска обвини портпаролот на СДСМ, Костдин...

Македонија 04.02.20 | 19:00

Груевски по повод роденденот на Делчев: Македонското прашање ќе се затвори само тогаш кога тоа ќе биде во полза на Македонците

По повод денешниот ден, 4 февруари, роденденот на Гоце Делчев, преку фејсбук статус се огласи и поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски. Денес е...