Ознака: крадци
Црна хроника 20.09.23 | 10:56

Крадци хараат по викендичките и апартманите низ Дојран

Полициски службеници вчера лишиле од слобода две лица од Општина Дојран, откако кај нивните домови се пронајдени и одземени повеќе предмети кои потекнуваат од тешки...

Црна хроника 12.09.23 | 12:09

Вработени краделе гориво од службените возила, фатени се на дело

Вчеравечер околу 21 часот во Маврови Анови, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода Д.С.(52) и С.М.(55), двајцата од...

Црна хроника 07.09.23 | 12:46

Фатени крадците на 48 овци, осомничени се и за 20-тина други кражби

Полицијата лиши од слобода две лица од гостиварското село Добридол, под сомнение дека се сторители на дваесетина кражби, меѓу кои и последната кражба во штала во селото...

Црна хроника 02.09.23 | 11:44

Фатени крадците што го ограбија „Донирај компјутер“

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци вчера ги лишиле од слобода С.М.(37) од Кавадарци и А.А.(37) од Неготино, соопшти МВР. При...

Црна хроника 28.08.23 | 11:10

Дрски крадци провалуваат по куќи во Црниче: Ако ги препознае некој од снимката да пријави!

Жителите на скопско Црниче бараат помош оти крадци се обидуваат да им провалат по домовите. Иако имаат безбедносни камери, крадците без страв влегуваат во нивните дворови....

Црна хроника 08.08.23 | 10:25

Крадци фатени на дело во Прилеп

Полициски службеници од Полициското одделение Кривогаштани вчера во кругот на поранешна фабрика во с.Кривогаштани, ги привеле И.Д.(40) и Ш.Ј.(32), двајцата од Прилеп. Како...

Црна хроника 25.07.23 | 12:10

Фатена гостиварска банда што обивала станови

олициски службеници на СВР Тетово – ОВР Гостивар, вчера во периодот од 13:30 до 16:40 часот, на улица „18 Ноември“, булевар „Браќа Ѓиновски“, улиците „ЈНА“ и „Борче Велјановски“...

Црна хроника 07.06.23 | 11:21

Затвореници пуштени на отсуство извршиле грабеж во Скопје

Полициски службеници од ЕВР – Аеродром и Драчево синоќа, во 23.45 часот, на булевар „АСНОМ“ ги лишиле од слобода Е.К. (31) и Н.К. (24), двајцата од Скопје. Како што соопшти...

Црна хроника 08.04.23 | 19:17

Уапсени малолетник и 27-годишник кои краделе дрва од приватен имот

Полициски службеници од ОВР Крива Паланка ги лишиле од слобода С.Н.(27) и малолетник. Како што соопшти МВР, лицата се сомничат дека од приватен имот во село Мартиница, Кривопаланечко...

Црна хроника 03.04.23 | 10:40

Приведени двајца крадци во Кавадарци, одземеното вратено на сопственикот

Полициски службеници од ОВР Кавадарци вчера ги лишиле од слобода Е.М.(20) од Кавадарци и Д.Џ.(20), со привремен престој во Кавадарци. Како што денеска информираа од МВР, тие...

Црна хроника 21.03.23 | 10:28

Краделе и од модуларната болница: Фатени двајца крадци од Штип

По преземени мерки и активности, полициски службеници од Отсекот за општ криминал при СВР Штип расчистија пет кривични дела „тешка кражба“ извршени од товарно возило,...

Црна хроника 20.03.23 | 10:10

Приведени тројца крадци во Битола, расчистени пет кривични дела

Криминалистичката полиција при СВР Битола вчера ги лишила од слобода Д.О.(37) и А.А.(35) од Битола, а службен разговор во полициска станица бил извршен и со А.М.(27) од Битола. Тие...

Црна хроника 02.03.23 | 17:51

Крадци направиле пуздер во гаражи на Град Скопје

Вчера во 13.00 часот во Полициската станица Центар, вработен во град Скопје пријавил на записник дека од гаражи сопственост на град Скопје на подрачјето на Центар со употреба...

Црна хроника 16.02.23 | 11:02

Фатени сред бел ден како ограбуваат куќа

Вчера околу 15.10 часот на ул.„Вера Циривири Трена“ во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип ги лишиле од слобода Е.Ј.(19) и Н.И.(24), двајцата од Штип. Тие...

Црна хроника 12.02.23 | 15:01

Откриени крадците во црквата „Свети Василиј” во селото Леска во Мала Преспа

Полицијата од албанскиот град Корча приведе три лица осомничени за кражба во црквата „Свети Василиј” во општина Пустец, Мала Преспа. Според полицијата, уапсени се...

Црна хроника 10.01.23 | 14:38

Приведени седуммина крадци од Штип, расчистени 16 кривични дела

Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при СВР Штип, по преземени оперативни мерки и активности, расчистија 16 тешки кражби од куќи, возила, градежен објект,...

Црна хроника 10.01.23 | 08:09

Нова тура крадци за препознавање: Кој ги видел, на оштетениот Филип да му јави!

Граѓаните се жалат дека во изминатиов период повторно операираат крадци. Ваков настан, изминатата недела се случил и во населбата Влае, каде е украдена церада за автомобил,...

Црна хроника 27.11.22 | 12:39

Уапсени крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

По преземени оперативни мерки и активности од страна на полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар, на 25.11.2022 лишени од слобода биле Џ.М.(18) и Д.М.(20) од Скопје, поради...

Црна хроника 21.11.22 | 15:31

Фатени крадците кои „оперираа“ по возила низ Штип

Полициски службеници од Полициската станица Штип и Отсекот за општ криминал при СВР Штип, по преземени оперативни мерки и активности, расчистија 22 кривични дела „тешка...

Црна хроника 05.10.22 | 14:51

Крадци фатени на дело во Пробиштип

Полициски службеници од ОВР Пробиштип утрово во 00:30 часот, ги лишиле од слобода Р.П.(31) и Д.С.(34) од Пробиштип. Како што информираа од МВР, тие биле затекнати при извршување...