Полициски службеници од ОВР Крива Паланка ги лишиле од слобода С.Н.(27) и малолетник.

Како што соопшти МВР, лицата се сомничат дека од приватен имот во село Мартиница, Кривопаланечко одзеле дрва и други предмети.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следуваат соодветни пријави.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.