Ознака: казино
Црна хроника 12.04.23 | 10:50

Притвор за тетовец кој вооружен ограбувал казина

Мерка притвор е определена за 27 годишниот жител на Тетово кој на 10 април беше приведен за тоа што во две казина извршил, а во едно имал обид за разбојништво Според информациите...

Црна хроника 04.04.23 | 08:20

Братучеди се истепале пред казино во Аеродром

На 02.04.2023 во 17.49 часот во СВР Скопје, С.Б.(29) од Скопје пријавил дека околу 17.30 часот пред казино на подрачјето на Аеродром бил физички нападнат од А.Л.(29) од Скопје, а по кратко...

Црна хроника 31.03.23 | 10:33

Еден убиен рано утрово по пукотници во Капиштец

Едно лице е убиено утрово по пукотници кај Млечен ресторан во скопски Капиштец, пренесува МКД.мк повикувајќи се на свои извори. Од Министерството за внатрешни работи...

Црна хроника 11.03.23 | 13:37

Малолетници „киснат“ по казина

Две малолетни лица затекнати се синоќа во казина при акциска контрола во угостителски објекти на територијата на СВР Скопје извршена од страна на надлежни полициски...

Црна хроника 11.02.23 | 20:19

Вработен во казино претепан од дваесет годишен скопјанец

На 11.02.2023 во 02.31 часот во Полициска станица Кисела Вода, Т.Т.(32) од Скопје пријавил дека додека бил на своето работно место во казино на подрачјето на Кисела Вода, бил физички...

Црна хроника 08.02.23 | 19:15

Детонација пред казино во Кисела Вода

Силен звук, како детонација одекнал 40 минути по полноќ пред казино на улицата Христо Татарчев во Кисела Вода. Нема повредени лица, а нема ниту оштетувања на казиното...

Црна хроника 29.01.23 | 16:23

Се струполил на подот: Грк почина во познато казино во Гевгелија

На 28.01.2023 околу 15.20 часот во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека во казино од хотел на подрачјето на Гевгелија, Г.З.(67) од Грција се струполил на подот. Лекар од...

Црна хроника 29.01.23 | 12:27

Се носело оружје, имало малолетници и обезбедувачи без лиценца: Контроли во угостителски објекти и казина низ цела држава

Во акциска контрола спроведена синоќа во угостителски објекти на 272 локации приведени се лица кои поседувале оружје, а констатирани се и други прекршоци. Во контролата...

Црна хроника 09.01.23 | 12:38

19-годишник ќе се гони за обид за убиство, избол човек оти не му давал пари за в казино

Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против 19-годишно лице од Тетово осомничено за обид за убиство. Како што информираат...

Црна хроника 06.01.23 | 20:16

Кумановчанец се однесувал агресивно во казино

енеска (06.01.2023) во 02.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го привеле Ф.К.(40) од Куманово, затоа што агресивно се однесувал кон лица од обезбедување во казино на...

Црна хроника 30.12.22 | 13:32

Изгаснат пожарот во Ѓорче Петров, нема човечки жртви

Пожарот што избувна во казино во Ѓорче Петров е изгаснат, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Звонко Томески. Претходно,...

Црна хроника 30.12.22 | 11:20

Гори старото казино во Ѓорче Петров

Горат објектите на старото казино во Ѓорче Петров. Според пријавата во МВР, пожарот избувнал во казино при што е опожарена кровната конструкција. Повредени лица нема,...

Црна хроника 19.11.22 | 14:38

Тетовец во казино носел нож, друг имал дрога: Масовни полициски контроли во казина, обложувалници и угостителски објекти

Полициски службеници од Одделот за униформирана полиција на подрачјата на секторите за внатрешни работи Скопје, Битола, Охрид, Куманово, Штип, Велес и Тетово, ноќеска...

Црна хроника 15.07.22 | 18:27

Го начекал во казино, го однел во тоалетот и го претепал до смрт: Приведен 43-годишник

Основното јавно обвинителство Велес донесе наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 43 години за кое постои основано сомневање дека сторило...

Црна хроника 15.07.22 | 13:55

Претепан велешанец сам ја напуштил болницата, починал по неколку дена

По преземени мерки и активности и координација на СВР Велес, СВР Струмица и велешкото Основно јавно обвинителство, синоќа во 22.45 часот на место викано „Стара Мрдаја“...

Црна хроника 18.03.22 | 16:13

Нова анархија во Тетово: Со Молотови коктели запалиле казино во кое полицајци вршеле увид

 Две лица се приведени рано утринава во Тетово како осомничени за предизвикување пожар во обложувалница-казино во градот, по што поради огнот се повредени двајца полицајци....

Црна хроника 08.01.22 | 17:30

Во Дојран за 10 евра се добива лажен негативен ПЦР тест и жетон за коцкање

Само 10 евра биле наплаќани ковид-сертификатите со негативен резултат во казиното во Стар Дојран, со кој грчките државјани слободно ја поминувале границата. А за тие...

Црна хроника 06.01.22 | 16:10

Акција во казината во Дојран, по прилогот на грчката телевизија за лажните ковид-сертификати

Поради наводи за сторено кривично дело фалсификување КОВИД-сертификати во казино во Дојран, полицијата од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Струмица – ОВР...

Црна хроника 05.01.22 | 13:35

Грчките медиуми открија дека во Дојран се издаваат лажни сертификати, од МВР велат ќе проверат дали е вистина

Министерството за внатрешни работи нема добиено пријава за наводите што беа објавени во грчки медиуми дека во казино во Дојран се издаваат лажни ковид сертификати. Досега...