Силен звук, како детонација одекнал 40 минути по полноќ пред казино на улицата Христо Татарчев во Кисела Вода.

Нема повредени лица, а нема ниту оштетувања на казиното и на околните објекти.

Ова го соопшти МВР без да објави повеќе информации за инцидентот.

Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.