На 02.04.2023 во 17.49 часот во СВР Скопје, С.Б.(29) од Скопје пријавил дека околу 17.30 часот пред казино на подрачјето на Аеродром бил физички нападнат од А.Л.(29) од Скопје, а по кратко време било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Б. и А.Л.(29) од Скопје, роднина на пријавениот А.Л.(29).

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.