Ознака: казино
Црна хроника 15.07.22 | 18:27

Го начекал во казино, го однел во тоалетот и го претепал до смрт: Приведен 43-годишник

Основното јавно обвинителство Велес донесе наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 43 години за кое постои основано сомневање дека сторило...

Црна хроника 15.07.22 | 13:55

Претепан велешанец сам ја напуштил болницата, починал по неколку дена

По преземени мерки и активности и координација на СВР Велес, СВР Струмица и велешкото Основно јавно обвинителство, синоќа во 22.45 часот на место викано „Стара Мрдаја“...

Црна хроника 18.03.22 | 16:13

Нова анархија во Тетово: Со Молотови коктели запалиле казино во кое полицајци вршеле увид

 Две лица се приведени рано утринава во Тетово како осомничени за предизвикување пожар во обложувалница-казино во градот, по што поради огнот се повредени двајца полицајци....

Црна хроника 08.01.22 | 17:30

Во Дојран за 10 евра се добива лажен негативен ПЦР тест и жетон за коцкање

Само 10 евра биле наплаќани ковид-сертификатите со негативен резултат во казиното во Стар Дојран, со кој грчките државјани слободно ја поминувале границата. А за тие...

Црна хроника 06.01.22 | 16:10

Акција во казината во Дојран, по прилогот на грчката телевизија за лажните ковид-сертификати

Поради наводи за сторено кривично дело фалсификување КОВИД-сертификати во казино во Дојран, полицијата од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Струмица – ОВР...

Црна хроника 05.01.22 | 13:35

Грчките медиуми открија дека во Дојран се издаваат лажни сертификати, од МВР велат ќе проверат дали е вистина

Министерството за внатрешни работи нема добиено пријава за наводите што беа објавени во грчки медиуми дека во казино во Дојран се издаваат лажни ковид сертификати. Досега...

Вести 29.12.21 | 18:08

Покажал лажен сертификат во казино, го фатила контрола

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.К.(46) од Тетово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“. На...

Црна хроника 21.12.21 | 17:12

Тепачка во казино во Аеродром

На 20.12.2021 во 23:40 часот во СВР Скопје, М.А.(20) од Скопје пријавил дека околу 23:24 часот, додека бил на работно место како обезбедување во казино на подрачјеto на Аеродром, бил...

Црна хроника 09.12.21 | 12:15

Тројца уапсени во казино во Тетово поради немање валидни сертификати за вакцина

Полицајци во Тетово лишиле од слобода тројца мажи кои немале соодветни сертификати за примена вакцина. Едниот од нив имал сертификат на име на друго лице, додека двајца...

Црна хроника 05.10.21 | 17:47

Вработена во казино со пари од прометот играла на слот-апаратите

Вработена во гостиварско казино, која имала клучеви од апаратите за игра на среќа, се послужила со речиси 9.000 евра, кои потоа ги потрошила играјќи на истите апарати, информираат...

Црна хроника 20.09.21 | 23:57

Уапсен скопјанец кој ограбил казино, во полиција го признал делото

Полицијата во Скопје уапсила скопјанец кој ограбил казино. На 17.09.2021 во 10.00 часот на ул.„Вера Јоциќ“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Кисела Вода го...

Црна хроника 20.08.21 | 23:35

Скопјани приведени во близина на казино, се однесувале агресивно

На 19.08.2021 во 21.30 часот во близина на казино и угостителски објект во трговски центар на подрачјетo на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје биле приведени И.Н.(27)...

Свет 07.06.21 | 14:24

Македонец од Сиднеј во казино испрал 100 милиони долари за криминална банда која шверцувала три тони кокаин во Австралија

Државјанин на Австралија со македонско потекло, Менде Рајкоски, играл на покер апаратите во казиното „Стар“ во Сиднеј со огромна сума на пари кога им паднал во око...

Црна хроника 01.06.21 | 18:45

Скопјанка нападната во казино

24-годишна скопјанка била физички нападната во казино во скопската населба Шуто Оризари, известува МВР. Вчера, околу 21.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека околу...

Црна хроника 24.05.21 | 21:26

Скопјанец се степал со обезбедувањето во казино во Чаир

Триесет и осумгодишен скопјанец е пријавен дека се тепал со обезбедувањето во казино. Полицијата соопшти дека инцидентот се случил синоќа пред казино на подрачјето...

Естрада 20.04.21 | 12:49

Останала во казино цел ден: Само што ѝ легнале на сметка, Лепа Лукиќ ги прокоцкала парите за помош од државата

Српската пејачка Лепа Лукиќ ја прокоцкала цела парична помош што ја добила од државата, пренесуваат српските медиуми. Наводно, само што легнале на нејзината сметка,...

Црна хроника 28.02.21 | 20:35

Две момчиња нападнити од група пред казино на „Рузвелтова“ во Скопје

Две 20-годишни момчиња биле нападнати од група лица пред казино на улица „Рузвелотва“ во Скопје. На 27.02.2021 во 12.00 часот во Полициската станица Центар, М.В.(20) од Скопје...

Црна хроника 17.02.21 | 14:48

Со пиштол се заканил на касиерката дека ја убие и одзел 2.300 евра: Грабеж во казино во Богданци

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе постапка против едно лице од село Стојаково, општина Богданци за кривично дело Разбојништво. Како што соопштија од...

Црна хроника 27.01.21 | 11:48

Имеле над 1.000 евра во лажни 50-ки: Ги прокоцкаа, па завршија со кривична

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Р. (43) и Н.С. (32) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. Пријавените,...

Црна хроника 14.01.21 | 13:43

Со лажни банкноти од 500 евра девојка од Кратово се коцкала во скопско казино

Девојка од Кратово се обидела да пушти во промет лажни банкноти од по 500 евра. Таа во скопско казино ги разменила  фалсификуваните евра за денари. СВР Скопје-Единица...