На 12.11.2023 во 03.40 часот на паркинг пред казино на пат кон с. Фалише, Tетовско, од полициски службеници од СВР Тетово се лишени од слобода З.О.(42) од Тетово и Р.М. (38) од с. Долно Палчиште, тетовско затоа што кај нив била пронајдена и одземена прашкаста материја. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.