На 11.08.2023 во 18.50 часот на подрачјето на Карпош полициски службеници од Полициската станица Карпош ја лишиле од слобода В.П.(40) од Скопје, поради тоа што околу 15.40 часот во казино агресивно се однесувала и физички нападнала лице вработено како обезбедување кое вршело службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.