Едно лице е убиено утрово по пукотници кај Млечен ресторан во скопски Капиштец, пренесува МКД.мк повикувајќи се на свои извори.

Од Министерството за внатрешни работи најавени се детели за пукањето пред казино околу 8 часот од кое граѓаните се вознемирени.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.