Ознака: Загинат
Црна хроника 20.10.21 | 12:19

45-годишник загина на автопатот Скопје-Тетово, откако две возила се судриле во други, паркирани поради дефект

Едно лице загина, а две се повредени во тешката сообраќајна несреќа што вчера во 16.40 часот се случи на автопатот Скопје-Тетово, кај „Требошки надвозник“. Во СВР Тетово...

Црна хроника 03.10.21 | 17:38

17-годишно момче загина во тешка сообраќајка ноќва кај Ботун, неговиот другар е во болница

Едно лице загина, друго е тешко повредено во тешката сообраќајна несреќа што се случи доцна ноќеска во 3 часот кај с.Ботун на магистралниот пат Охрид-Кичево, кога патничко...

Црна хроника 28.09.21 | 16:38

Загина прилепчанец по пад од јаболкница

Вчера во 16.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во с.Крстец, прилчепско, до дрво во дворно место од семејната куќа бил пронајден починат К.Т.(70) од Прилеп. Од екипа...

Естрада 02.09.21 | 11:03

Два часа се обидувале да му го извадат телото од автомобилот: Загина познатиот грчки рапер Mad Clip

Неколку часа по полноќ, во населба во јужниот дел на Атина, во сообраќајна несреќа загина популарниот, особено меѓу младите, 34-годишен грчки рапер Питер Анастасопулос,...

Црна хроника 20.08.21 | 16:31

Велешанец загина на патот кај Градско, обдукција треба да ги открие причините за несреќата

На регионалниот пат Градско – Велес, вчера околу 23:30 часот патничко возило „фолксваген поло“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Д.Н.(57) од Велес излеталo од...

Црна хроника 20.08.21 | 16:15

Познат идентитетот на младиот скопјанец кој вчера загина во Аеродром

Дваесет и четиригодишниот скопјанец Д.А. вчера го загуби животот во тешка сообраќајна несреќа што се случи кај маркетот „Веро“ во Аеродром. Како што соопшти МВР, на...

Црна хроника 15.07.21 | 13:13

Маж загина во тешка сообраќајка кај Битола утрово

Утрово на локалниот пат Битола-Новаци, во непосредна близина на селото Логоварди се случила тешка сообраќајна незгода. Во директен судир на две моторни возила, животот...

Црна хроника 13.07.21 | 12:11

Возач загина на лице место откако рано утрово со комбе излета од скопска обиколница

Дебранец загина во тешката сообраќајна несреќа што се случила утрово околу 05.10 часот на Скопската обиколница, кај клучка „Смилковци“. Како што соопшти МВР, комбе со...

Црна хроника 05.07.21 | 12:34

Сопатникот од сообраќајната несреќа на Халкидики, пуштен од болница

Македонскиот државјанин, кој беше повреден во сообраќајната несреќа на Халкидики е пуштен од болница и веќе е во Македонија, дознава дописничката на МИА од Атина. Во...

Црна хроника 05.07.21 | 09:45

Загина 22-годишник од Македонија, другар му е тешко повреден во несреќа на Халкидики

Во сообраќајна несреќа на локалниот пат Муданиа- Палиоури на првиот крак на Халкидики, загина 22-годишен државјанин на Македонија, откако, од засега непознати причини,...

Свет 27.06.21 | 16:27

Прва жртва во големиот пожар кај Мармарис, огнот сè уште надвор од контрола

Едно лице загина денеска при гаснењето шумски пожари во турската провинција Мугла. Загинатиот е вработен во Турската дирекција за шумарство, пренесува агенцијата Анадолија. Пожарот...

Филм 27.05.21 | 15:30

Актерот Кевин Кларк загина во несреќа додека возел велосипед

Американскиот актер Кевин Кларк, познат по улогата на тапанарот Фреди Џонс, во филмот „Училиште за рок“. Кларк (32) возел велосипед во населбата Авондејл, Чикаго, кога...

Црна хроника 10.05.21 | 11:42

25-годишен охриѓанец почина по пад од трети спрат

Младо лице на 25-годишна возраст утрово смртно настрада при пад од балкон од трети кат на зграда на улицата „Гоце Делчев“ во населбата Воска, во Охрид. Случајот е потврден...

Црна хроника 04.05.21 | 12:03

Тешка сообраќајка кај Битола, на лице место загина млад прилепчанец

Млад прилепчанец го загуби животот во тешка сообраќајка, која се случи вчера околу пладне на магистралниот пат Битола-Прилеп. Како што соопшти МВР, патничко возило „опел...

Црна хроника 30.04.21 | 15:00

Maж загина на лице место откако со автомобилот излета од пат

Маж загинал на лице место откако со својот автомобил излетатл од патот вчера околу 14 часот на патот Крушеани – Обршани во општина Кривогаштани, кај место викано Бревче. Како...

Црна хроника 25.04.21 | 14:15

Загинатото 15-годишно момче во Марино управувало со мопедот

Малолетник загина вчера во сообраќајна незгода со село Марино, која се случила меѓу патничко возило и мопед, управуван од 15-годишникот, соопшти МВР. „Вчера во 13:20 часот...

Црна хроника 21.04.21 | 10:21

Го забележале дури утрината: Загина 44-годишен возач кој излетал од пат кај Куманово

Четириест и четиригодишен жител на селото Арбанашко загинал, откако со возилото излетал од патот и паднал во провалија. Несреќата се случила завчера во периодот помеѓу...

Црна хроника 23.03.21 | 11:46

52-годишник од Кичево е загинатиот возач во тешкиот судир, во кој изгоре комбе

Педесет и двегодишен возач од Кичево С.И. го загуби животот во сообраќајната несреќа што вчера се случи на магистралниот пат Охрид – Кичево. Како што соопшти СВР Охрид,...

Црна хроника 23.03.21 | 09:32

Еден загинат, двајца тешко повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид – Кичево

Едно лице загина, а двајца се тешко повредени во тешката сообраќајна несреќа што вчера вечерта се случи на магистралниот патен правец Охрид – Кичево. До несреќата, што...

Црна хроника 11.03.21 | 12:37

Уште една кобна несреќа кај Струмица, едно лице загина

Две кобни несреќи се случија во текот на вчерашниот ден кај Струмица. Во првата, во 07.50 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат с.Дабиље –с.Петралинци,...