Две жени, соселанки, се степале вчера во казино во кочанското село Зрновци, соопшти полицијата.

„Вчера Г.Т. (39) пријавила дека во казино во село Зрновци, кочанско, била физички нападната од Т.Ј. од истото село“, се вели во кусото полициско соопштение.

Од МВР додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.