Ознака: женска тепачка
Црна хроника 11.09.23 | 17:37

Две женски тепачки во Скопје

Две физички пресметки помеѓу жени се пријавени во текот на вечерта. Прво во СВР Скопје во 21:30 часот било пријавено дека на подрачјето на Кисела Вода, по претходно недоразбирање,...

Свет 10.09.23 | 14:45

Жестока тепачка за тоалет: Жени се „искршиле од ќотек“ на концерт

Големо внимание на социјалните мрежи предизвикува снимка од тепачка што се случила за време на концертот на Морган Волен во Питсбург, САД. Како што објави „Times Now News“,...

Балкан 21.08.23 | 18:32

Две жени се истепале за – лежалки

Тензиите околу поставените чадори и лежалки на плажите во туристичките места кулминираа годинава. Додека во Грција се кренаа протести за нелегално поставените лежалки,...

Црна хроника 11.06.23 | 18:31

Се истепаа две жени во Пинтија

На 10.06.2023 во 11.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачје на населба Пинтија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 55-годишната В.К. и 51-годишната...

Црна хроника 02.06.23 | 19:10

Госпоѓи во петтата деценија од животот се степале во Центар

Госпоѓи во петтата деценија од животот се степале во Центар и со тоа ги нарушиле јавниот ред и мир. Во полицискиот билтен е забележано дека околу 20 часот на 1 јуни било...

Црна хроника 24.04.23 | 17:51

Женски се истепале во Шуто Оризари

На 23 април во 15:00 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Шуто Оризари, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу...

Црна хроника 22.04.23 | 10:00

Две жени од Зрновци се тепале во селското казино

Две жени, соселанки, се степале вчера во казино во кочанското село Зрновци, соопшти полицијата. „Вчера Г.Т. (39) пријавила дека во казино во село Зрновци, кочанско, била...

Свет 05.02.23 | 16:46

Летаат шамари, врисоци, на крај и голи гради – масовна тепачка меѓу патници во авион

Лет од Ел Салвадор до Сао Паоло, Бразил се претворил во хаос откако во четвртокот избила масовна тепачка во авион на „Гол ерлајнс“ меѓу 15-тина патнички кои удираа и...

Црна хроника 07.01.23 | 17:24

Две женски тепачки на Бадник, едни се пресметале во казино други пред зграда

Во казино на улицата „Димитрие Чуповски“ во Скопје вчера во 16:30 часот било пријавено дека по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка...

Црна хроника 28.12.22 | 17:18

Жена тепала девојче во автобус во Скопје

Вчера во 14.00 во Полициската станица Центар, А.А.(19) од Скопје пријавила дека околу 13.00 часот во автобус била нападната. По претходно недоразбирање, била физички нападната...

Црна хроника 25.12.22 | 17:27

Женска тепачка ноќва во Валандово

В.К. вчера во 1:35 часот пријавила дека околу 1:00 часот на плоштадот во Валандово била физички нападната со стаклен предмет од 21-годишната М.Ѓ. од Валандово. Од МВР велат...

Црна хроника 01.09.22 | 17:52

Жена нападна жена во Ѓорче Петров

Четирисет и деветгодишна жена од Скопје пријавила напад во полиција. Како што информира МВР, С.В.(49) од Скопје синоќа во 20:07 часот во Полициската станица Ѓорче Петров...

Црна хроника 11.02.22 | 16:44

Женска тепачка во Скопје, ја нападнала сосетката и оштетила автомобил

На 10.02.2022 околу 17:00 часот во Полициската станица Бит Пазар, Џ.С.(41) од Скопје пријавила дека околу 11:30 часот во нејзиниот двор била физички нападната од нејзина сосетка,...

Црна хроника 01.01.22 | 17:27

Женска тепачка во кафуле во Центар

Денеска во 01.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека после полноќ во угостителски објект на подрачјето на Центар, Ј.П.(18) и нејзината 17-годишна другарка, двете од Скопје,...