Госпоѓи во петтата деценија од животот се степале во Центар и со тоа ги нарушиле јавниот ред и мир. Во полицискиот билтен е забележано дека околу 20 часот на 1 јуни било пријавено дека на подрачјето на Центар бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу С.И.С.(49) и М.Т.А.(42), двете од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.