Ознака: Јовица Вукотиќ
Балкан 24.09.22 | 20:50

Ова е Емирџан Сумер, убиецот на водачот на Шкаљарскиот клан, „драчевецот Георги Андонов“

Емирџан Сумер е убиецот на водачот на Шкаљарскиот клан Јовица Вукотиќ. Го застрелал од мотоцикл во движење на автопат во близина на Истанбул. Во возилото биле уште сопругата...

Балкан 22.09.22 | 09:29

На ова место беше ликвидиран водачот на Шкаљарскиот клан

Јован Вукотиќ беше убиен на почетокот на месецот пред очите на бремената сопруга Маша и нивното двегодишно дете, на автопатот во Истанбул, а сега се појавија и фотографии...

Балкан 20.09.22 | 09:05

Кај возачот на Вукотиќ биле најден 4.5 милиони евра скриени во казанче

Е.К родум од Биелско-Бјала бил зад воланот на автомобилот на Вукотиќ кога напаѓачите пукале кон него од мотор во истанбулската населба Шишли, има висока улога во кланот...

Балкан 15.09.22 | 10:50

Гробно место место чини 4.000 евра: Гробиштата во Шкаљари се преполни, каде ќе биде погребан Вукотиќ?

Гробиштата во Шкалари гробниците се распродадени, а нивните цени се околу 4.000 евра Времето на погребот на Јован Вукотиќ (42) од безбедносни причини се чува во тајност,...

Балкан 13.09.22 | 11:41

Главата на Вукотиќ вредеше половина милион евра!

Половина милион евра требало да чини ликвидацијата на Јован Вукотиќ која и се случи пред неколку денови. За толку пари пред две години Петар Мујовиќ се согласил да го...

Балкан 13.09.22 | 11:12

Што ќе откријат двата мобилни телефони на Вукотиќ кои неовиот возач се обидел да ги фрли

Јован Вукотиќ, водачот на Шкаљарскиот клан кој беше убиен во Истанбул на 8 септември околу 18 часот, со себе имал два мобилни телефони кои се обидел да ги сокрие неговиот...

Балкан 13.09.22 | 09:15

Вукотиќ во Атина живеел лукзузен живот, прекарот му бил Иван порше

За животот на Јован Вукотиќ во Атина би можело да се сними филм, коментираат грчките медиуми. Тие откриваат дека тој живеел луксузно и имал прекар Иван Порше. – Живееше...

Балкан 12.09.22 | 16:06

Што ќе каже Спасовски на ова? Се појави досега невидена фотографија од апсењето на Вукотиќ со македонски пасош

Се појави досега невидена фотографија од апсењето на сега убиениот водач на Шкаљарскиот клан Јовица Вукотиќ. Настаната е во летото а во 2018 година по неговото апсење...

Македонија 09.09.22 | 11:09

МВР не докажа дека пасошите на криминалците се поништени, дали Вукотиќ е убиен со македонски пасош??

Oткако вчера се објави дека во Истанбул е убиен Јовица Вукотиќ, водач на Шкаљарскиот клан се поставуваат неколку прашања. Со каков пасош е тој убиен ако се знае дека МВР...

Балкан 30.08.22 | 12:48

Несудениот атентатор на водачот на „Шкаљарците“ не издржал ни еден ден на слобода

Игор Терзиќ, кого Специјалното државно обвинителство го обвинува дека учествувал во планирањето на убиството на наводниот водач на кланот Скалјар, Јован Вукотиќ, бил...

Балкан 24.08.22 | 15:50

Како на филмови: Вукотиќ во затвор требало да биде елиминран со дрон

Водачите на Кавачкиот клан, Радоје Звицер и Милан Вујотиќ, планирале да го елиминираат својот ривал Јован Вукотиќ така што притворениците, членови на нивната група...

Македонија 24.08.22 | 10:38

Судијката Ристова призна дека за пасошите на балканските криминалци не може да се виновни „Жане од кадрово“ и „Беким од портирница“

Вчерашното признание на судијката Оља Ристова за случајот „Двојник“, или во јавноста попознат како „пасоши“ покажа зошто довербата во судството е само осум проценти. Судијката...

Балкан 08.08.22 | 11:50

Затворски чувар преку криптиран телефон планирал да го убие водачот на Шкаљарскиот клан Вукотиќ

Специјалното државно обвинителство се сомнева дека затворски чувар во затворот во Спуж планирал ликвидација на водачот на Шкаљарскиот клан Јован Вукотиќ. Затворскиот...

Балкан 03.08.22 | 22:31

Водачот на Кавачкиот клан Звицер лично ја нарачал ликвидацијата на лидерот на Шкаљарците Вукотиќ

Деталите од истрагата на Специјалното државно обвинителство на Црна Гора за планирањето на убиството на Јован Вукотиќ,додека тој бил во Истражниот затвор во Спуж откриваат...

Балкан 13.06.22 | 16:22

„Македонецот“ Вукотиќ давал четири милиони евра за главата на Звицер!

Според обвинението поднесено во Црна Гора, Јован Вукотиќ од Котор за кој се отри дека има и македонски пасош  товари дека побарал од Емил Тузовиќ, кој е во украински...

Балкан 14.02.22 | 16:15

Шефот на Шкаљарскиот клан, „Македонецот“ Вукотиќ бил екстрадиран како водачите на „ Ал Каеда“

Јован Вукотиќ, водач на Шкаљарскиот пред точно две години беше депортиран од Србија во родната Црна Гора откако претоходно беше уапсен во Турција со македонски пасош...

Калеидоскоп 21.12.21 | 23:17

Се вери поранешната девојка на водачот на Шкаљарскиот клан

Манекенката Дејана Живковиќ му кажа „да“ на својот партнер кој првпат јавно го покажа на социјалните мрежи. Таа на Инстаграм објави неколку заеднички, љубовни фотографии...

Балкан 27.10.21 | 08:16

Хркаловиќ отишла по Вукотиќ во Турција кога водачот на „Шкаљарците“ го уапсија со македонски пасош

Поранешната државна секретарка во српското МВР Дијана Хркаловиќ имала за задача по секоја цена да го елиминира водачот на Шкаљарскиот клан Јовица Вукотиќ, пишува „Република.рс“. Таа...

Македонија 21.09.21 | 08:48

Заев не знае кој е водачот на Шкаљарскиот клан Јовица Вукотиќ, кој самиот призна дека има македонски пасош на име Георги Андонов

Премиерот Зоран Заев на вчерашниот дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше прашан за неговите информации за давањето на пасоши на двата најпознати црногорски...

Балкан 02.09.21 | 14:15

Наредба од „Македонецот“ Вукотиќ: Со оваа бомба требало да бидат кренати во воздух водачите на Кавачкиот клан

Црногорското обвинителство ги откри деталите од акцијата „Мета“ која открила на кој начин требало да бидат ликвидирани водачите на Кавачкиот клан Радоје Звицер и...