Во преписката на Скај до која дојде „Курир.рс“, петмина членови на криминалната група од Котор зборуваат за нивниот водач Јовица Вукотиќ и наведуваат дека „тој е полн како брод“.

Тој наводно имал дури 200 милиони евра, се говори во преписката.

Ѓукиќ: Колку пари треба да им дадеме како алиби брат, колку мислеше да им платиме?

Хоџиќ: Дај ми пари,  само кукаш. Се колнам на се, Јовица има 200 милиониRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.