Водачот на Шкаљарскиот клан Јовица Вукотиќ бил на свадбата на Радоје и Тамара Звицер пред неколу години, пишува „Курир.рс“.

Покојниот Јован Вукотиќ и бегалецот Радоје Звицер биле многу блиски пријатели, како браќа! Наводно си оделе по гости.

Но, тоа се променило пред неколку години кога убиец пратен од Шкаљарскиот клан требаше да го убие Звицер во Киев но го спаси токму Тамара пукајќи во убиецот Ѓукиќ кој има македонски пасош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.