Ознака: јирген клоп
Фудбал 10.02.21 | 23:20

Клоп не стигна дома за да се поздрави со мајка си

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, не можеше да отпатува дома во Германија за да присуствува на погребот на својата мајка, 81-годишната Елизабет, поради тоа што германските...

Фудбал 10.02.21 | 15:19

Kлоп не смее да присуствува на погребот на неговата мајка

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, денеска ја загуби својата мајка Елизабет, која почина на 81-годишна возраст. Дополнителен удар за менаџерот на „црвените“ е што поради...

Фудбал 16.12.20 | 12:03

Пред вечерашното дерби: Kлоп го испофали Тотенхем на Мурињо

Тренер на Ливерпул, Јирген Клоп во пресрет на денешниот натпревар со Тотенхем зборуваше за лидерската позиција на ривалот во Премиер лигата. – Не сум изненаден. Нивните...

Фудбал 20.11.20 | 15:30

Kлоп предупреди дека Ливерпул нема да биде толку супериорен оваа сезона

Селекторот на Ливерпул, Јирген Клоп, смета дека оваа сезона тешко дека некоја екипа ќе успеа да освои 100 бода, па дури и 87 според него се тешки достижни. – Последните три...

Фудбал 05.07.20 | 12:55

Клоп ги откри своите фаворити во Лигата на шампионите

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, ги сподели своите фаворити за триумф во Лигата на шампионите. Турнирот ќе се одржи во нов скратен формат во август во Лисабон, откако...

Фудбал 16.06.20 | 14:22

Поранешниот играч на Ливерпул, Џерард со пофални зборови за Клоп

Тренерот на Ренџерс, Стивен Џерард ја пофали работата на тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп. – Мислам дека Јирген Клоп е најдобриот тренер во светот. Знам дека има многу...

Фудбал 19.05.20 | 11:50

Клоп смета дека сезоната мора да се доигра за Ливерпул да ја освои титулата

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, рече дека ќе биде неправда да се откаже првенството на Англија 2019/20 без да биде прогласен шампион. – Некои луѓе нудат да ја откажеме...

Фудбал 16.05.20 | 20:48

Kлоп се надева дека сезоната ќе се доигра со гледачи

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп се надева дека фудбалот без гледачи на стадионите ќе биде само неколку месеци. – Секако дека сите ние сме започнале да играме фудбал...

Фудбал 13.05.20 | 08:44

Кој е подобар според Клоп: Меси или Роналдо?

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, ги спореди напаѓачот на Барселона, Лионел Меси и ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо. За мене, Меси е малку подобар од Роналдо....

Фудбал 02.04.20 | 16:11

Ливерпул стравува дека Клоп може да „избега“ во германската репрезентација

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп може да го замени Јоаким Лев на селекторската позиција во германската репрезентација. Договорот на Клоп со „црвените“ е со важност...

Фудбал 19.03.20 | 22:53

Посветен е 24/7: Клоп постојано мисли на играчите додека се во изолација

Менаџерот на европскиот и светски клупски шампион Ливерпул – Јирген Клоп, зборуваше за состојбата со фудбалот во Англија. Во моментов првенствата се прекинати и играчите...

Фудбал 18.03.20 | 21:33

Клоп не е загрижен доколку Ливерпул не ја освои титулата поради корона вирусот

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп не изгледа загрижен поради тоа што тимот може да не ја освои титулата во Премиер Лигата и покрај големата предност во пласманот поради...

Фудбал 21.02.20 | 19:16

Десетгодишен фан на Јунајтед со писмо до Клоп: Ве молам загубете

Дараг Карли, десетгодишно дете кое е страствен фан на Манчестер јунајтед, му испрати писмо на Јирген Клоп во кое го замолува Ливерпул да почне да губи во мечевите. Ливерпул...

Фудбал 27.12.19 | 16:30

Клоп уште не го гледа Ливерпул како шампион на Англија

Битката за титулата не е завршена, менаџерот Јирген Клоп беше непоколеблив по победата на Ливерпул со 4:0 над Лестер Сити во четвртокот. „Црвените“ совладаа уште еден...

Фудбал 24.10.19 | 10:12

Клоп: Не уживав во играта против Генк, туку во резултатот

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по триумфот над Генк во 3. коло од Лигата на шампионите (1-4), истакна дека е задоволен од резултатот, но не и од играта на тимот. Тој беше...

Фудбал 04.10.19 | 23:13

Клоп за својот претходник: Колкава кирија му плаќам, нема потреба да работи

Лидерот во англиската Премиер Лига, Ливерпул утре ќе игра против Лестер на „Енфилд“. Јирген Клоп ќе се обиде да го надмудри својот претходник, Брендан Роџерс кој не...

Фудбал 30.08.19 | 09:55

Клоп: Зарем повторно тој Наполи?

Ливерпул сезонава ќе ја брани титулата во Лигата на шампионите, а вчерашната ждрепка им донесе добра група каде за противници ги добија Наполи, Салцбург и Генк. Новиот...

Фудбал 26.08.19 | 15:50

Клоп нема да го продолжи договорот со Ливерпул?

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека не е сигурен што ќе направи откако ќе му истече договорот со „црвените“. Наводно на Клоп му бил понуден нов повеќегодишен...

Фудбал 23.08.19 | 20:39

Клоп: Премиер лигата не е трка меѓу два тима

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп инсистира дека дека битката за титулата во Премиер лигата нема да биде само помеѓу неговата екипа и Манчестер Сити. „Црвените“ се...

Фудбал 22.08.19 | 14:13

Клоп го спореди Кутињо со Дел Пјеро

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека Баерн Минехен добил квалитетен играч говорејќи за Филипе Кутињо. Бразилецот од 2013 до 2018 година играше за „црвените“. Баерн...