Ознака: Евролига
Фудбал 29.05.21 | 20:11

Лигата на шампиони ќе се игра со Фајнфор како Евролигата во кошарка

Претседателот на УЕФА Александар Чеферин ја повторни заложбата за промени во форматот во завршницата во Лигата на шампиони (ЛШ) и организирање фајналфор по примерот...

Кошарка 20.10.20 | 15:29

Коронавирусот откажа уште три натпревари во Евролигата

Коронавирусот предизвикува големи проблеми во европската кошарка. Како што објави италијанскиот новинар Емилијано Каркија, Евролигата беше принудена да откаже уште...

Кошарка 01.10.20 | 13:35

Некои натпревари во Евролигата ќе се играат пред публика

Вечерва ќе започне новата сезона во Евролигата. Најдобрите европски клубови во елитното натпреварување се враќаат по пауза од седум месеци. Минатата сезона поради...

Кошарка 12.03.20 | 11:29

НБА лигата го прекина натпреварувањето, Евролигата е блиску до иста одлука

Раководството на елитното европско кошаркарско натпреварување е блиску до одлука за прекин на натпреварувањето. Се очекува конечната одлука за да се суспендира Евролигата...

Кошарка 03.02.20 | 19:46

ФИБА ја доби Евролигата на суд поради згуснатиот календар

Апелацискиот суд во Луксембург донесе одлука во корист на ФИБА во случајот околу договор за соработка со Евролигата. Судот, со тоа, само ја потврди првостепената одлука...