Ознака: Елиф Елмас
Фудбал 23.08.21 | 08:47

Еве го првиот гол на Елмас сезонава

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас синоќа се запиша во листата на стрелците во победата на Наполи над Венеција со 2:0. Македонецот кој во игра влезе во 35. минута,...

Фудбал 22.08.21 | 22:55

Елмас со чист гол ја почна новата сезона во Серија А

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас со прекрасен гол ја почна новата сезона во Италија. На вечерашниот меч против Верона влезе од клупата за резерви во 35 минута,...

Фудбал 27.06.21 | 22:34

Елмас: Ми беше чест изминатите пет години да ги делам со Ангеловски и Пандев

Фудбалерот за врска на македонската фудбалска репрезентација, Елиф Елмас, им се заблагодари на досегашниот селектор Игор Ангеловски и досегашниот капитен Горан Пандев...

Фудбал 19.06.21 | 18:59

Елмас: Секој во тимот посакува бате Горан да не се пензионира

Секој во тимот посакува бате Горан да остане со нас и да не се пензионира. Не чекаат квалификации за Светско, многу важни натпревари и посакуваме тој да биде со нас. Не...

Фудбал 19.06.21 | 17:11

Елмас: Ќе се бориме еден за друг, за цела Македонија, на крај сите да сме среќни!

Македонската суперѕвезда Елиф Елмас посочи дека Македонија и против Холандија ќе тргне на победа, без оглед што „лалињата“ се апсолутни фаворити и без оглед со кој...

Фудбал 13.06.21 | 21:11

Елмас: Сега видовме колку е големо Европското првенство

Мечот против Австрија е голема лекција за македонската репрезентација, вели Елиф Елмас, кој се надева на позитивни резултати во наредните натпревари. Во првото полувреме...

Фудбал 10.06.21 | 19:16

Пред нив е светла иднина: Елмас во топ 20 на Би-би-си

Пред стартот на Европското првенство, „Би-Би-Си“ објави листа од 20 млади играчи од кои се очекува многу во иднина и кои би можеле да остават голема фудбалска трага. Во...

Фудбал 10.06.21 | 17:51

Антиќ им посака среќа на фудбалерите: Елмас ми е многу драг

Претседателот на Кошаркарската федерација, Перо Антиќ гостувајќи на ФФМ ТВ испраќа порака до македонските фудбалери пред настапот на ЕВРО 2020 со високо подигнати глави...

Фудбал 08.06.21 | 19:45

Ова се вика почит: Eлмас го вика Пандев „Батко Горан“

Колкава почит ужива капитеенот Горан Пандев покажуваат и зборовите на Елмас. Елиф го нарекува Пандев „Батко Горан“ Сите знаевме за што играме и свесни сме што направи...

Фудбал 06.06.21 | 15:53

Елмас убеден: Ќе ги добиеме сите три натпревари на Европското првенство

Наредната недела е најзначајниот ден за македонската фудбалска репрезентација, која за првпат ќе настапи на ЕП, одигрувајќи меч со Австрија. Дијамантот од националниот...

Фудбал 01.06.21 | 19:27

Мајсторски гол на Елмас: Со феноменален потег ги реши Словенците

Македонската репрезентација има предност од 1-0 против Словенија на пријателскиот натпревар во Скопје, благодарение на феноменалниот погодок на македонскиот „дијамант“,...

Фудбал 27.05.21 | 18:16

Елмас пред ЕП: Доаѓаме од мала држава и ова е нешто големо за целиот народ

Македонскиот национален тим од вчера во Скопје се подготвува за настап на претстојното Европско првенство во фудбал на кое репрезентативецот Елиф Елмас очекува „црвено-жолтите“...

Фудбал 21.04.21 | 09:57

Недоволно се залагал: Гатузо го избрка Елмас од тренинг

Елиф Елмас e  во немилост на тренерот Гатузо откако утрово беше објавено дека македонскиот репрезентативец бил избркан од вчерашниот тренинг на „наполитанците“. Не...

Фудбал 29.01.21 | 09:33

Eлмас со гол се врати во тимот на Наполи

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна четвртиот гол за Наполи синоќа во триумфот над Специја во четвртфиналето на „Копа Италија“. Елмас кој одигра 70...

Фудбал 30.11.20 | 10:30

Елмас мечот со Рома го одиграл со солзи во очите, починал дедо му

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас, ги одигра последните 15-тина минути во синоќешната убедлива победа на Наполи против Рома (4-0) и тоа со солзи во очите,...

Фудбал 15.11.20 | 20:52

Елмасињо: Eлиф е новиот водач на репрезентацијата

Eлиф Елмас е новиот лидер во македонската репрезентација.Тој денеска со феноменален центаршут го пронајде Стојановски за водство и победа против Естонија со 2-1     👑...

Фудбал 13.11.20 | 15:33

Елиф Елмас: Македонија е едно големо срце, татковина, мајка – за неа сè би дал!

Фудбалерот кој ја почна акцијата по која Македонија го голот кој не однесе на Европското првенство, Елиф Елмас, со многу емоции го преживеа самиот меч, а особено часовите...

Фудбал 12.11.20 | 23:24

И на аеродром ечи „Бисер балкански“, актери – Елмас и Ристовски

Откако на теренот во Тибилиси од цело срце се пееја „Едно име имаме“ и „Бисер балкански“, прсолавата продолжи и на аеродромот пред летот за Македонија. Фудбалерите...

Фудбал 21.10.20 | 22:34

По 21 ден Елмас и понатаму со корона

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо соопшти дека нема да може да смета на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас затоа што тој сè уште позитивен на коронавирус. Зелински...

Фудбал 14.10.20 | 11:29

Елмас со видео порака се огласи од самоизолација

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас се појави со нова порака преку социјалните мрежи од деновите кога минува во изолација поради коронавирусот, откако пред неколку...