Нашиот најдобар фудбалер Елиф Елмас не е стандарден ниту во новиот клуб Лајпциг. Тоа му паѓа тешко па затоа семејството дојде од Скопје да му помогне полесно да ја надмине оваа тешка состојба.

Семејството Елмас го посети Берлин, се сликаше пред Бранденбуршката порта, а го посетија и познатиот турски ресторан Mihmandar.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.