Ознака: девојче
Калеидоскоп 13.01.23 | 18:08

Тригодшно девојче во Париз пронајдено во машина за перење

Властите во Париз ја истражуваат смртта на тригодишното девојче кое било пронајдено во машина за перење во станот на нејзиното семејство, соопштија обвинителите. Во...

Црна хроника 06.01.23 | 20:42

Двајца мажи од Кочани на сила пикнале девојче во кола

Во Полициската станица Кочани, 31-годишна жена од Кочани пријавила дека на 04.01.2023 околу 18.00 часот во Кочани, две лица со употреба на сила ја внеле нејзината малолетна ќерка...

Црна хроника 18.12.22 | 18:06

Нови детали: Девојчето од Велес било донесено починато во болница

На 17.12.2022 околу 18.00 часот во СВР Велес, од Општа болница Велес било пријавено дека кај нив било донесено починато женско дете од Велес. Увид на местото извршила екипа на...

Црна хроника 18.12.22 | 13:59

„Мерцедесот“ е пронајден: Полицијата трага по велешанецот А.Н. кој усмрти девојче на пешачки премин

Велешата полиција го пронајде возилото „Мерцедес“ со велешки регистерски таблички, а се уште трага по 29-годишниот А.Н. кој е осомничен дека доцна синоќа околу 22:15 часот...

Калеидоскоп 23.11.22 | 21:50

Девојчето кое никого не остава рамнодушен: Се вика Зорица, живее во сопче без струја, ама баба ѝ пази секогаш да е чиста и среќна

Фотографијата наречена „Животот од другата страна“ никого не остави рамнодушен. Од едната страна, уредно, добро облечено девојче безгрижно пие сок, несвесно дека од...

Балкан 10.10.22 | 21:12

Трагедија: Извлечено тело на 12-годишно девојче од река Морача

Припадниците на службата за заштита и спасување, со помош на жители, извлекле тело на 12-годишно девојче од реката Морача во Црна Гора. Според црногорските медиуми, случајот...

Балкан 06.10.22 | 11:01

Никој не ја слушаше сестра ми дека тој ѝ се заканува дека ќе ги убие, вели вујкото на убиената 2-годишна Петра

Кобниот ден Марко ѝ се јави на Сузана и ја натера Петра да ѝ рече дека многу им е убаво во нивниот стан и дека треба и мама да дојде, да бидат заедно. Сакал, веројатно, да...

Црна хроника 20.09.22 | 16:32

Пронајдено 15 годишното девојче од Општина Илинден по кое трагаше полицијата

Во Полициското одделение Петровец било пријавено дека е пронајдено 15 годишното девојче по полицијата трагаше, откако нејзината мајка пријави дека се оддалечила од...

Свет 07.09.22 | 15:16

Почина четиригодишно девојче, спасени над 60 мигранти во Средоземното Море

Четиригодишно девојче почина, а 61 мигрант беше пренесен на грчкиот остров Крит, откако чамецот со кој се пренесувале во Средоземното Море се соочил со проблеми и биле...

Балкан 02.09.22 | 09:56

Нови морничави детали за групното силување на 11-годишното девојче во Приштина: Петмина седум часа се изживувале над детето

Се појавија нови грозоморни детали од бруталното седумчасовно силување на 11-годишно девојче во Приштина, а има различни верзии за настанот. Во вторникот беше уапсен...

Балкан 25.08.22 | 10:29

Шестгодишно албанско девојче се удави во Грција, татко ѝ не нурнал да ја спаси зошто „имал астма“

Безживотно тело на шестгодишно девојче беше извлечено од морето во Грција кај селото Истмија кај Коринт. Телото на девојчето, кое било целосно облечено, го пронашол...

Балкан 06.08.22 | 07:52

Трагедија во Албанија: Шеф на полиција со глисер усмрти седумгодишно девојче

Арјан Тасе, поранешен началник на градската полиција на Химара на југот на Албанија, е обвинет за убиството на 7-годишната Јонада Авдија, што се случи во вторникот на...

Семејство 17.07.22 | 21:07

Петар Грашо стана татко, Хана Хуљиќ роди девојче

Хана Хуљиќ денеска роди девојче во породилиштето во Сплит, објавија хрватските медиуми. Како што беше претходно познато, пејачката требаше да се породи на 23 јули, но...

Калеидоскоп 09.06.22 | 10:51

Мурал со љубопитно девојче кое ги прифаќа различностите насликан на ѕидот на охридското основно училиште „Григор Прличев“

Муралот со љубопитно девојче, насликан на површина од 21 м2 на училиштето „Григор Прличев“ во Охрид, испраќа порака за инклузивност, прифаќање на различностите и емпатија...

Здравје 11.05.22 | 14:49

Македонска асоцијација на гинеколози: 13-годишно девојче е најмладата што имала абортус, 30 отсто од жените немаат избраноо матичен гинеколог

Најмалата малолетничка што имала абортус кај нас е на 13-годишна возраст, што е еден поразителен факт за свеста за сексуалното и репродуктивното воспитување кај младите...

Црна хроника 27.03.22 | 18:27

Двајца силувале малолетна штитеничка на СОС Детско село

Денеска (27.03.2022) во 03:00 часот во Полициската станица Чаир било пријавено дека била извршена обљуба над 17-годишна штитеничка на СОС – Детско село од страна на Ѓ.Н. и С.С....

Калеидоскоп 08.03.22 | 12:14

Малата Амелија во скривница во Украина ја пее „Let It Go“

Украинско дете засолнето во бункер привлече внимание на глобално ниво откако видеото од нејзиното пеење на песната „Let It Go“ стана вирално на социјалните мрежи, при...

Црна хроника 01.02.22 | 15:15

Ја силувале 8 часа! Притвор за монструмите од Рашче и Арачиново кои напастуваа 15-годишно девојче

Основното јавно обвинителство Тетово поведе постапка против две лица кои се осомничени дека сториле по едно кривично дело – Обљуба врз немоќно лице согласно член 187...

Здравје 31.01.22 | 13:16

На Клиниката за детски болести успешно е излекувано девојче кое девет месеци се лекувало од акутна леукемија

На Клиниката за детски болести во Скопје успешно е излекувано девојче кое девет месеци се лекувало од акутна леукемија. Ни беше драго што лекувањето за девојчето заврши...

Свет 23.01.22 | 11:32

Ја преживеала снежната бура гушкајќи куче: Девојче минало ноќ стиснато до животното

Десетгодишно девојче преживеа ноќ во силна снежна бура во Русија гушкајќи куче, јави CNN, повикувајќи се на руската државна телевизија и локалните медиуми. Девојчето,...