На булеварот „Србија“ вечерва е прегазено малолетно девојче, кое веднаш e пренесено во болница.

Несреќата се случи кај бензинската пумпа „Лукоил“.

Засега нема информации за неговата здравствена состојба.

Полицијата во моментот врши увид.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.