Ознака: прегазено
Црна хроника 04.02.20 | 18:04

Прегазено дете на улица во Гостивар

Седумгодишно дете со тешки повреди е пренесено на скопските клиники, откако на него налетало возило при обид да премине улица во Гостивар. Од СВР Тетово информираат...

Црна хроника 25.12.19 | 12:20

Четиригодишно дете прегазено во Центар, хоспитализирано со тешки повреди

Четиригодишно дете-пешак од Словенија вчера попладне било удрено од автомобил „Фолксваген голф“ на улицата „Филип Втори Македонски“ во Скопје. Возилото било управувано...

Црна хроника 28.11.19 | 12:24

Прегазено дете во Аеродром

Во средата, возач на автомобил во скопската населба Аеродром удрил во дете, кое од ударот се здобило со повреди и е однесено во болница, соопшти МВР. Имено, како што соопштија,...

Црна хроника 27.09.19 | 17:56

Братче по грешка ја спуштило рачната, возилото прегазило петгодишно дете

Петгодишно дете со тешки повреди било донесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ вчеравечер. По преземени мерки од страна на СВР Скопје, било констатирано дека...

Црна хроника 14.09.19 | 11:25

Четиригодишно дете прегазено во Скопје

Вчера во 13.04 часот на ул.„Белградска“ во Скопје, Ј.И.(38) од Скопје, управувајќи патничко возило „сузуки витара“ со кумановски регистарски ознаки, удрил во четиригодишно...

Црна хроника 05.09.19 | 11:06

Мотоциклист прегазил дете пред училиште во Радишани, избегал, па се вратил на местото на несреќата

Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово во населбата Радишани, јавува 24 инфо. Според сведочењата на очевидците, едно дете било тешко повредено откако мотоциклист...

Црна хроника 29.08.19 | 16:33

Татко си го пpeгазил тригодишниот син

Вчер попладне околу 19.00 часот било пријавено во МВР дека во скопското дело Љубин 42-годишниот И.В. го прегазил тригодишниот син. Незгодата се случила додека несреќниот...

Балкан 17.08.19 | 19:48

Со „ауди“ прегазени четиригодишно девојче и нејзината дадилка

Четиригодишно девојче се бори за живот на Детската клиника во Белград, каде му биле констатирани тешки телесни повреди опасни по живот, односно фрактура на черепот. Девојче,...

Црна хроника 07.06.19 | 10:41

Шестгодишно дете заврши на Клиники, во него удрил малолетник со мотоцикл

Шестгодишно дете од скопската населба Илинден е повредено кога во него удрил мотоцикл „лонгија баутијан“ управуван од 16-годишник од селото Кадино. Според МВР, несреќата...

Црна хроника 15.05.19 | 11:22

Почина двегодишно девојче, прегазено на паркинг во Аеродром

Вчера во 14:45 часот на паркинг простор на улица „23 Октомври“ (поранешна „Владо Комаров“ во скопски Аеродром, патничко возило „фиат добло“ со скопски регистарски ознаки,...

Црна хроника 24.04.19 | 15:24

Го прегази „суштество” кое зборело на телефон и не го видела, дрска, безобразна и арогантна

Дијана Ангелевска, мајката на 12-годишниот велосипедист Давид Ангелевски, кој на 18 септември 2015 година, беше прегазен на пешачкиот премин кај Градската фонтана, во редакцијата...

Црна хроника 15.04.19 | 10:15

Прегазено шестгодишно дете во Прилеп

Вчера во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во шестгодишно дете...

Црна хроника 14.04.19 | 14:22

Момче прегазено од камион на патот Велес – Штип, итно пренесено на Клиника

Синоќа околу 20 часот на магистралниот пат А-3 Велес-Штип, кај с. Кадрифаково – Свети Николе, се случила сообраќајна незгода во која З.М. (56) од Штип , управувајќи товарно...

Црна хроника 26.03.19 | 10:41

Шестгодишно дете во болница откако во него удрило „БМВ“

Вчера околу 15:20 часот во селото Опае, Липково, патничко возило „БМВ“ со кумановски таблички, управувано од Ф.Ф.(24) од село Лопате удрило во шестгодишно дете од селото...

Црна хроника 25.03.19 | 11:28

Единасетгодишно дете прегазено вчера во тетовско

Вчера околу пладне на регионалниот пат Ратае – Желино, во с. Шемшово – тетовско, патничко возило „Фиат пунто“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.М....

Црна хроника 19.03.19 | 15:53

Прегазено 7-годишно дете во Скопје, возачот побегнал

Вчера во 13.30 часот на улица „Радован Ковачевиќ“ во Скопје, непознато возило, управувано од непознат возач, удрило во седумгодишно дете од село Гошинце, општина Липково,...

Црна хроника 17.03.19 | 14:42

Со „Голф“ удрил седумгодишно момче во Дебар

Вчера попладне на улица „Зија Мерсовски“ во Дебар, патничко возило „Голф“ со дебарски регистарски ознаки, управувано од А.Р. (35) од Дебар удрило во седумгодишно момче...

Црна хроника 03.03.19 | 15:21

Со „Поло“ прегазил двегодишно дете во Куманово, самиот го однел во болница

Вчера околу 14 часот во Куманово на ул. „11-тиОктомври“, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Поло“ со кумановски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 16.02.19 | 13:00

Автомобил удри во 10-годишно дете во Штип

Вчера во попладневните часови во Штип на улица „АСНОМ“ Б.Н: (19) од тип управувајќи патничко моторно возило „Фолксваген Шаран“н удрил во 10-годишно дете од Штип, кое управувало...