Ознака: девојче
Црна хроника 17.05.20 | 19:24

Девојче пронајдено на Бит-пазар

Девојче е пронајдено во околината на Бит-пазар и во моментов се наоѓа во полициската станица. Нејзината фотографија е споделена на социјалните мрежи за побрзо пронаоѓање...

Црна хроника 16.05.20 | 18:01

На девојчето од Лабуништа му бил земен брис за да се испита дали имало корона

На четиринаестгодишното девојче од струшкото село Лабуништа кое утрово почина на пат кон Ургентниот центар во Скопје, му бил земен бруис за да се испита дали евентуално...

Црна хроника 16.05.20 | 16:56

14-годишно девојче од Лабуништа почина на пат кон болница

На 16.05.2020 година, во 06 часот и 30 минути, во ОВР Струга, пријавено е дека, во Општата болница во Струга, Н.Т. (49), од струшкото село Лабуништа, во тешка здравствена состојба...

Црна хроника 18.04.20 | 18:33

Силувано малолетно девојче од Делчево

Завчера во 12.30 часот во Одделение за внатрешни работи Делчево, 29-годишна жителка на Делчево пријавила дека К.Ѓ.(25) од с.Лаки, виничко, извршил обљуба врз нејзината малолетна...

Црна хроника 08.04.20 | 13:14

Единаесетгодишно девојче цела година било силувано од 19-годишниот братучед

Единаесетгодишно девојче било силувана во текот на една година од нејзиниот прв братучед (19 годишен)кој бил пријавен на 03.02.2020. Според изјава на нејзината мајка за ТВ21...

Црна хроника 02.04.20 | 13:17

Градоначалникот на Штип: Ова злодело мора да биде најстрого казнето

Згрозен и потресен сум од снимките со крајно вознемирувачка содржина кои прикажуваат насилство врз девојче, а кои очигледно се случиле во нашиот град, вели градоначалникот...

Црна хроника 02.04.20 | 13:01

OЈO oтвори предмет за насилниците од Штип

Основното јавно обвинителство во Штип, како што соопштија, отворило предмет по допрен глас откако на социјалните мрежи и медиумите беа објавени видео записи во кои...

Црна хроника 02.04.20 | 12:15

Приведени се двете момчиња од видеото на кое се гледа дека тепаат девојче

Во врска со видеото кое утрово се споделува на социјалните мрежи, министерот Наќе Чулев соопшти дека од страна на Секторот за внатрешни работи Штип преземени се мерки...

Црна хроника 18.03.20 | 17:06

Силувано девојче во Скопје

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 23-годишниот С.С. од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник кој не...

Балкан 16.03.20 | 22:39

Шестгодишно девојче загина во пожар во бегалски камп во Грција 

Шестгодишно девојче загина во голем пожар кој изби во бегалскиот камп на грчкиот остров Лезбос, изјави денес пожарникарскиот командир Евангелос Васис за државната...

Црна хроника 28.02.20 | 18:03

Приведен 61-годишен тетовец за полов напад на малолетно девојче

Жител на Тетово на возратс од 61 година е лишен од слобода во врска со пријавениот полов напад врз малолетно девојче од 25 февруари, соопшти денес СВР Тетово. Осомничениот...

Црна хроника 25.02.20 | 15:35

Скопјанец ја силувал 12-годишната вонбрачна ќерка

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице осомничено дека сторило кривично дело – Полов...

Црна хроника 22.02.20 | 16:26

Исчезна 17-годишнa девојка

На 20.02.2020 во 14.30 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека од Јавната установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение самоволно...

Останати спортови 22.02.20 | 16:20

Трагедија на „Алијанц Арена“, почина 14-месечно девојче

Голема трагедија се случи вчера на натпреварот меѓу Баерн Минхен и Падерборн. На трибините на стадионот „Алијанц Арена“ почина 14-месечно девојче. Родителите го донеле...

Црна хроника 21.02.20 | 18:30

Мајка од Скопје пријавила дека е ичезната нејзината 13- годишна ќерка

На 20.02.2020 во 15:30 часот во СВР Скопје, Л.Ќ.(33) од Скопје пријавила дека од семејниот дом на ул. „Диме Мечето“ се оддалечила нејзината ќерка. Исчезнатото девојче е С.Ќ.(13) од...

Црна хроника 11.02.20 | 10:48

Силувач забремени 11-годишно девојче од Кочани, му се заканува затвор од 12 години

Најмалку 12 години затвор се пропишани за кривичното дело за кое се товари 19 годишникот од Кочани кој го извришил половиот напад врз девојчето. Случајот ја разбранува...

Свет 06.02.20 | 17:03

Петгодишно девојче силувано во Aмбасада на САД

Индиската полиција уапси 25-годишен маж поради силување на петгодишно девојче. Силувањето се случило во саботата во комплексот на Амбасадата на САД во Њу Делхи. Додека...

Свет 01.02.20 | 09:05

Девојче почина после обрежување

Дванаесетгодишно девојче од Египет почина поради таканареченото „женско обрежување“. Јавниот обвинител одреди притвор за родителите кои ја одведоа на доктор, како...

Црна хроника 27.01.20 | 23:22

Се трага по 17- годишно девојче од Скопје

Ноќеска во 01.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека од Јавна установа за згрижување на деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение самоволно се оддалечила...

Останати спортови 20.01.20 | 17:27

Тенисер се изживуваше со девојче кое собираше топки!

Францускиот тенисер Елиот Бенхетрит се најде на удар во јавноста поради своето однесување на квалификацискиот меч на Австралија опен против Дмитриј Попка. Елиот Бенхетрит...