Со минута молк за последен поздрав до ракометниот тренер Андон Бошковски започна дуелот меѓу Вардар и Алкалоид.

Животот на младиот стратег згасна во неговата 47 година од животот. Пријателите од ракометот и надвор од него, со неверување се збогуваат популарниот Доне.

Вардаровите ракометари на средбата излегоа со црни маици: „Почивај во мир Доне”.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.