Кристијано Роналдо игра добро во Катар и очигледно е дека отказот од Манчестер Јунајтед немаше големо влијание.

На мечот со Гана даде гол од пенал и тоа беше погодок на петто светско првенство.

Погледнете ја реакцијата на дефанзивецот на Гана кога Роналдо скокна високо два метра“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.