Фудбалерот на Аргентина, Лионел Меси постигна одличен гол на натпреварот против Мексико за победа од 2-0. Со оваа победа Аргентинците се во игра за вториот круг.

Аргнетина имаше страшен офанзивен настап, но Лионел Меси го проби мексиканскиот ѕид со хируршки прецизен удар од работ на шеснаесетникот. Осми гол на Аргентинецот на Светското првенство, израмнувајќи се со славниот Диего Армандо Марадона.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.