Ознака: Кристијано Роналдо
Фудбал 03.12.21 | 12:12

Роналдо сам го победи Арсенал

Постигнувајќи два гола во победата на Манчестер јунајтед во премиерлигашкото дерби против Арсенал (3-2), португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо (36) дојде...

Фудбал 02.12.21 | 22:59

Роналдо го постигна јубилејниот 800-ти гол во кариерата!

Кристијано Роналдо вечерва против Арсенал се запиша во листата на стрелците за Манчестер јунајтед и го постигна својот 800-ти гол во кариерата. Португалецот реализираше...

Фудбал 30.11.21 | 11:51

Роналдо: Нема ривалство со Меси

Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо се осврна на коментарот на Паскал Фере, главниот уредник на списанието „Франс фудбал“, кое ја доделува „Златната...

Фудбал 28.11.21 | 07:44

Дали вака ќе плаче и ако игра против Македонија: Роналдо со солзи во очите во соблекувална

Поранешниот играч на Јувентус Кристијано Роналдо тајно е снимен како плаче во соблекувалната по поразот од Порто во Лигата на шампионите минатата година. Тој седи сам...

Фудбал 19.11.21 | 14:00

Замислете, можеби Роналдо може ќе дојде во Скопје да брка бараж?

„ЕСПН“ направи анализа на баражот како еден од најдраматичните, пред сè бидејќи во него се натпреваруваат последните два европски прваци Португалија и Италија, ама...

Фудбал 17.11.21 | 10:13

Роналдо тешко прима порази, ќе плаче ли вака и против Македонија ако ни се падне Португалија во баражот

Излегоа досега необјавени фотографии од мечот Португалија-Србија во Лисабон. Србите со гол во последната минута патуваат на СП во Катар а Португалците се најдоа во...

Фудбал 16.11.21 | 09:57

Егоцентрик и себичен: Еве зошто Роналдо користи сурогат мајки за раѓање на децата

Кристијано Роналдо со партнерката чека дете.Но досега Роналдо за раѓање на своите наследници не ги користеше девојките со кои беше туку сурогат мајки. Тој објасни дека...

Вести 15.11.21 | 09:38

Почнаа шегите: Кристијано не е се загубено, има бараж, под услов да ја избегнеш Македонија

На социјалните мрежи веќе почнаа шегите за тоа што најдобриот фудбалер во Европа Кристијано Роналдо со својата репрезентација не успеа да обезбеди директен пласман...

Фудбал 15.11.21 | 08:38

Кој е патот до Катар: Полуфиналниот бараж го играме на гости, ќе го видиме ли Роналдо во финалето на „Градски“?

Македонија се пласираше во бараж па многумина се прашуваат што значи тоа. „Република“ ќе се обиде на едноставен начин да ви објасни кое патот кој може да не одведе до...

Фудбал 25.10.21 | 10:26

Роналдо: Понекогаш не е можно да се дојде до резултатот за кој се бориме

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, по поразот од Ливерпул (0:5) во натпреварот од 9. коло на Премиер лигата Понекогаш не е можно да се дојде до резултатот...

Фудбал 24.10.21 | 09:57

Анчелоти: Класико ќе постои и без Меси, Кристијано и Рамос

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, го сподели своето мислење за промените во тимовите пред натпреварот од 10. коло на шпанскиот шампионат со Барселона. – Двата...

Фудбал 15.10.21 | 21:44

Ова дете го воодушеви светот: Meси прости и на мојата мајка, не знаела што прави кога ме крстила Кристијано

Дека идолите на децата се вистински божества доказ е и ова дете од Аргентина. Малиот Кристијано го чекаше Лео Меси пред хотелот каде се сместени со транпрент со кој сака...

Фудбал 15.10.21 | 12:40

Роналдо купи кола-ѕвер од Хрват за девет милиони евра

Роналдо навистина не знае на што да ги троши парите.Кога му е здодевно си го проширува возниот парк.Најнова играчка му е од хрватскиот иноватор Римац.Тој купи Бугати...

Фудбал 13.10.21 | 09:38

Со хет-трик Кристијано Роналдо постигна нов рекорд во репрезентативниот дрес

Најдобриот португалски фудбалер, Кристијано Роналдо, постави нов рекорд во репрезентативниот дрес. Во триумфот над Луксембург со 5:0, Кристијано Роналдо три пати се...

Фудбал 10.10.21 | 09:41

Кристијано Роналдо скромен по новиот рекорд: Уште еден успешен тест на патот кон сонот

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо уште еднаш ја истакна посветеноста кон репрезентацијата. Роналдо синоќа го постигна водечкиот гол на пријателскиот натпревар...

Фудбал 25.09.21 | 00:39

Кристијано Роналдо на тренинг го покажа својот најнов каприц вреден 300.000 евра

Откако се врати во редовите на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, воодушевува со своите игри и голови, но огромно внимание во јавноста предизвика со својот нов...

Фудбал 10.09.21 | 08:58

Роналдо: Никогаш не мислев дека можам да се вратам во Јунајтед

Кристијано Роналдо ќе инсистира да биде во првите 11 во составот на Манчестер јунајтед за средбата со Њукасл. -Никогаш не мислев дека можам да се вратам во Јунајтед, но...

Фудбал 05.09.21 | 16:33

Чини од 80 до 110 фунти: Maнчестер заработи 32 милиони фунти од дресовите на Роналдо

Владее неверојатна еуфорија помеѓу навивачите на Манчестер јунајтед за дресовите со името на Кристијано Роналдо. За само 12 часа откако дресот со број 7 беше ставен на...

Фудбал 04.09.21 | 22:37

Јунајтед веќе ги враќа парите со дресовите на Роналдо

Владее неверојатна еуфорија помеѓу навивачите на Манчестер јунајтед за дресовите со името на Кристијано Роналдо. За само 12 часа откако дресот со број 7 беше ставен на...

Фудбал 03.09.21 | 23:41

Вејн изгледа како старец: Роналдо и Руни имаат по 36 години

На социјалните мрежи се појави фотографија од Кристијано Роналдо и Вејн Руни.Од она што може да се забележи е дека иако се исто годиште 1985-то разликата е очигледна. Руни...