Градоначалникот на Тетово, Биљал Касами денеска ќе го презентира новиот проект за Градскиот стадион.

Како што е најавено од општина Тетово, тој ќе информира за деталите за проектот и за почетокот на работите, за новиот проект за Градскиот стадион.

Ќе има и музички дел со настап на популарни албански музички уметници.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.