Ознака: Шкендија
Фудбал 30.07.21 | 14:49

Тренерот Ѓока прва жртва на дебаклот на Шкендија во Европа

Шкендија ја раскина соработката со тренерот Ернест Ѓока. Постигната е взаемна согласност за раскин на договорот во интерест на двете страни“, стои во соопштението...

Фудбал 30.07.21 | 10:01

„Балистите“ разочарани од елиминацијата: Некои играчи не го заслужуваат дресот на Шкендија

Навивачите на Шкендија се разочарани од елиминацијата на својот тим од Европа. „Балистите“ преку соопштение велат дека некои од играчите не се потат за дресот.Не се...

Фудбал 30.07.21 | 08:44

Дебакл на нашите тимови: Шкупи со 0-5 и Шкендија со 0-9 завршија со Европа

Заврши европската авантура за Шкупи во Конференциската лига на УЕФА со синоќешниот пораз од Санта Клара (0:2). Португалскиот тим и на првиот дуел беше поуспешен со 3:0 и...

Фудбал 29.07.21 | 22:11

Шкендија повторно понижена: Загуби од Рига и настапот во Европа го заврши со гол разлика 0:9

Фудбалска Македонија уште во јули останува без учесници во европските купови. Единствената надеж, тетовска Шкендија е елиминирана од летонска Рига. Македонскиот шампион...

Фудбал 22.07.21 | 22:52

Шкендија и Шкупи не се ни за најслабото европско натпреварување

По Шкендија, пораз на европска сцена доживеа и Шкупи (0-3). Португалска Санта Клара беше пресилен противник за Чаирчани. Гостите без без многу напор доминираа на теренот....

Фудбал 19.07.21 | 15:06

На Шкендија и се отвора патот до групната фаза, на Шкупи малку потешко

Половична ждрепка на единствените наши претставници во европските купови.Тетовска Шкендија ако ја минеРига во второто коло, ќе се игра со подобриот од дуелот меѓу Фолгоре...

Фудбал 06.07.21 | 23:23

Шкендија поразена на стартот во Лигата на шампиони

Македонскиот првак Шкендија загуби вечерва во Скопје од словенечката екипа Мура со 0:1 (0:1) во првиот натпревар од првото квалификациско во Лигата на шампиони. Пред 3.200...

Фудбал 18.05.21 | 10:05

Гореше Тетово: Еве како „Балистите“ ја прославија титулата

Навивачите на Шкендија со еден задоцнување ja прославија шампионската титула.Откако на мечот со Шкупи влегоа на стадионот па беа избракани прослава имаше синоќа на...

Фудбал 17.05.21 | 08:33

Што ќе каже УЕФА на ова?: Али Ахмети како капитен на Шкендија го крена пехарот

Вчерашните слики од Тетово покажуваат дека политката во Македонија е длабоко навлезена во фудбалот. Доделувањето на титулата на Шкендија повеќе наликуваше на митинг...

Фудбал 16.05.21 | 20:34

„Уриме Шкендија“ – Али Ахмети, Талат Џафери, Теута Арифи, Артан Груби на стадион во Тетово

Ако на народот му е забрането, тоа не значи дека е забрането и за функционерите од владејачките партии. На денешниот фудбалски натпревар меѓу Шкендија и Шкупи во публика...

Фудбал 16.05.21 | 19:58

Полицијата вети кривични за „Балистите“ кои влегоа на терен по победата на Шкендија

Секторот за внатрешни работи Тетово ќе поднесе кривични пријави против навивачите кои денеска влегоа на теренот на стадионот во Тетово додека беше во тек натпреварот...

Фудбал 26.04.21 | 10:44

„Со Шкенидија дури и во другиот свет“: „Балистите“ ја прославија титулата

Навивачите на Шкендија го прославија враќањето на титулата во Тетово.Со извици „Со Шкендија и во другиот свет“, „Шампиони“ и „Назим Дестани“ „Балистите“ заедно...

Фудбал 18.04.21 | 16:05

Шкендија на еден меч до титулата

Фудбалерите на Шкендија се наоѓаат пред освојување на шампионскиот трофеј во Првата македонска лига, откако попладнево ја совладаа Беласица на гостински терен и ја...

Фудбал 17.03.21 | 15:02

„Балистите“ ја повикуваат албанската дијаспора да се попише

Навивачите на Шкендија на својата Фејсбук страница ја повикува албанската дијаспора да се попише.„Балистите“ го споделуваат и линкот каде иселелниците може да се...

Фудбал 14.03.21 | 17:14

Шкендија и Шкупи со победи остануваат на врвот на табелата во домашното првенство

Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа пет натпревари по кои водечките две екипи освоија нови три бода. Шкендија дури во финишот го скрши отпорот...

Фудбал 13.12.20 | 16:03

Шкендија супериорна и со есенска титула

Шкендија на едно коло пред почетокот на зимската пауза ја обезбеди титулата есенски првак во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), откако попладнево триумфираше...

Фудбал 24.09.20 | 22:03

Шкендија се бореше, но на крај загуби од Тотенхем

Последниот македонски претставник во фудбалските евро-купови за оваа сезона, тимот на Шкендија, вечерва загуби од Тотенхем со 1:3 на Националната арена „Тодор Проески“...

Фудбал 24.09.20 | 21:31

Еврогол на Нафиу: Шкендија го шокира Тотенхем

Шкендија се враќа во игра против Тотенхем! После голот во четвртата минута Тотенхем не покажа многу, а тоа Шкендија сега го искористи и резултатски. Нафиу постигна прекрасен...

Фудбал 24.09.20 | 16:10

Тотенхем е најскапиот противник на еден македонски клуб: На Арената доаѓаат 775 милиони евра

Екипата на Тотенхем, која вечерва во Скопје ќе игра против Шкендија, е најскапиот фудбалски колектив што некогаш се сретнал со македонска екипа. Според податоците на...

Фудбал 18.09.20 | 12:49

Герет Бејл ќе игра против Шкендија: Трансферот од Реал Мадрид во Тотенхем е во завршна фаза

Герет Бејл во текот на денот треба да ги заврши сите формалности околу трансферот од Реал Мадрид во Тотенхем. Тоа за Велшанецот ќе значи враќање во клубот од каде што...