Кристијано Роналдо е забележан во базата на Реал Мадрид, пренесува „Relevo“. Фудбалерот доби дозвола од мадридскиот клуб да ја одржува формата во тренинг комплексот Валдебебас.

Роналдо тренираше одвоено од играчите на Реал Мадрид, кои тренираа под водство на Карло Анчелоти.

Изворот забележува дека Роналдо немал контакт со играчите на „Кралскиот клуб“, барем тоа не се случило во тренинг-кампот.

Се дознава дека Реал Мадрид моментално не е заинтересиран да влезе во преговори со 37-годишниот Португалец.

Кристијано Роналдо е слободен играч – во ноември го раскина договорот со Манчестер јунајтед по меѓусебен договор на двете страни.

Во медиумите се појави информација дека напаѓачот би можел да ја продолжи кариерата во клубот Ал-Наср од Саудиска Арабија.

На Светското првенство во 2022 година, Роналдо заедно со португалската репрезентација стигна до четвртфиналето, во кое тимот загуби од Мароко (0:1).

Напаѓачот постигна еден гол на пет натпревари на Мундијалот. зс/

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.