Ознака: Роналдо
Фудбал 20.06.22 | 23:57

„Бугати“ вредно 2 милиони евра на Роналдо заврши во ѕид

Кристијано Роналдо со семејството е на одмор во Мајорка, каде има изнејмено луксузна вила, а за да ужива во стил, одлучил да испрати и два автомобили на шпанскиот остров. Медиумите...

Семејство 07.05.22 | 22:21

Ќерката на Роналдо ќе се вика Бела Есмералда

Џорџина Родригез објави фотографија од ќеркичката која ја роди на 18 април и го откри нејзиното име. Бела Есмералда 18.4.2022, напишала Џорџина покрај фотографијата од заспаното...

Фудбал 19.04.22 | 14:00

Роналдо вечерва нема да игра за Манчестер јунајтед поради семејната трагедија

Кристијано Роналдо вечерва нема да игра за својот Манчестер Јунајтед на супер – дербито со Ливерпул на “Енфилд“. Ова и официјално го објавија од таборот на Јунајтед....

Фудбал 18.04.22 | 23:11

Мајката на Роналдо скршена од тага: Нема зборови со кои може да се опише оваа болка!!

Голема тага во семејството на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Кристијано Роналдо. Славниот Португалец на својот Инстаграм профил објави дека едното бебе...

Фудбал 18.04.22 | 20:46

Почина штотуку родениот син на Роналдо, фудбалерот е скршен од болка

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо на социјалните мрежи сподели тажна вест. Неговата девојка Георгина Родригез роди близници, но за жал едното бебе...

Фудбал 10.04.22 | 11:12

Полицијата покрена истрага за Роналдо откако искрши мобилен на аутистично дете

Полицијата на Мерсисајд потврди дека го истражуваа инцидентот за физички напад од страна на ѕвездата на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, кој по вчерашниот пораз...

Фудбал 25.03.22 | 11:22

Роналдо: Ја почитуваме Македонија, но ние одиме во Катар

Португалија ќе биде следниот противник на македонската фудбалска репрезентација, една од вие две репрезентации ќе се пласираат на Светското првенство (СП) во Катар. Несомнено...

Фудбал 03.01.22 | 09:26

Легендарниот Роналдо се зарази со коронавирус

Легендариот бразилски фудбалер Роналдо доби позитивен тест на коронавирусот. Веста дека Роналдо е заразен со вирусот ја потврди бразилскиот второлигаш Крузеиро, клуб...

Фудбал 02.12.21 | 23:22

Драма на „Олд Трафорд“, Роналдо херој за Јунајтед против Арсенал

Манчестер јунајтед со 3-2 славеше против Арсенал во рамки на дербито на 14.коло во Премиерлигата. Два гола постигна Кристијано Роналдо, кој уште еднаш ја покажа својата...

Фудбал 12.11.21 | 11:10

Девојче во Даблин го доби на подарок дресот на Роналдо, се расплака од радост

Кристијано Роналдо немаше своја вечер со Португалија затоа што неговата репрезентација одигра само 0:0 против Ирска во квалификациите за Светското првенство. Како и...

Фудбал 27.08.21 | 08:55

30 милиони евра е понудата на Сити за Роналдо

Манчестер сити испрати официјална понуда до Јувентус за напаѓачот Кристијано Роналдо, објави на својата веб-страницата новинарот Џанлука Ди Марцио. Англискиот клуб...

Фудбал 24.06.21 | 08:43

Роналдо на чекор до нов светски рекрод

Двата гола за Португалија, на „Пушкаш арена“ во Будимпешта беа дело на Кристијано Роналдо, и двата постигнати од пенал. Со тоа, португалскиот ас се изедначи со Иранецот,...

Фудбал 15.06.21 | 09:40

Пијте вода! Роналдо не сака „Кока-кола“

Познато е дека Кристијано Роналдо многу внимава на здравата исхрана, подготовка и начин на живот. Тоа го покажа и пред почетокот на официјалната прес-конференција со...

Фудбал 04.06.21 | 10:55

Пандев во Топ 10 на ЕУРО 2020 во друштво со Роналдо и Модриќ

Меѓу фудбалските ѕвезди, кои ќе настапат на претстојното ЕУРО 2020, вкупно 25 имаат повеќе од 100 репрезентативни настапи, а македонскиот капитен Горан Пандев е на делба...

Фудбал 28.03.21 | 09:04

Роналдо ја фрли капитенската лента по непризнаениот гол против Србија

Репрезентацијата на Португалија синоќа во Белград одигра 2-2 во квалификациски натпревар за Светското фудбалско првенство 2022. Во последната минута, трета од судиското...

Фудбал 26.12.20 | 18:36

Премиер лигата не може да го заборави Роналдо

Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо е избран за најдобро засилување во историјата на Премиерлигата, во избор на британската телевизиска станица „Скај...

Фудбал 17.11.20 | 18:52

Строг протокол по пристигнувањето на Роналдо во Сплит

Репрезентациите на Хрватска и на Португалија вечерва ќе одиграат натпревар од Лигата на нации во Слит. Во првиот натпревар Португалците славеа со 4:1, а ако вечерва Хрватите...

Фудбал 11.11.20 | 09:09

Трампа на деценијата: Роналдо за Нејмар

Јувентус очекува да се раздели со напаѓачот Кристијано Роналдо во летото 2021 година. Според „Tuttomercatoweb“, италијанскиот клуб очекува да го размени Португалецот со ѕвездата...

Спорт 15.10.20 | 10:44

Бог го испрати Роналдо да ги отвори очите на светот – короната е најголема измама досега

Катја Авеиро, сестрата на Кристијано Роналдо, ја изненади јавноста со својата изјава за коронавирусот. Португалецот во вторникот потврди дека е заразен со Ковид-19 и...

Фудбал 14.10.20 | 11:23

Први фотографии од Роналдо во самоизолација

Фудбалскиот сојуз на Португалија во вторникот ја објави веста дека најдобриот играч, Кристијано Роналдо е позитивен на корона. Откако дозна дека има Ковид-19, Роналдо...