Заврши првиот дел од дуелот меѓу Македонија и Италија со резултат 0:0.

Лошиот терен беше причина голманот Димитриевски во еден момент да се повреди, но затоа атмосферата е одлична.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.