Српските медиуми јавуваат за жестоки пресметки во центарот на Белград меѓу Делиите и Гробарите. Навивачите се судриле кај споменикот на Вук Караџиќ во центарот. Во тепачката учествувале повеќе од 300 навивачи, а биле употребувани камења, цигли, палки, пиротехника…

Полицијата брзо реагирала, но има повредени и меѓу навивачите и полицајците. Уапсени се повеќе од 50 навивачи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ – BEOGRAD (@moj_beo_grad_)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.