Ознака: делии
Балкан 07.12.20 | 17:22

Делиите со факели се простија од големиот ѕвездаш Џеј Рамадановски

Фолк пејачот Џеј Рамадановски, кој почина вчера на 57-годишна возраст, беше голем фан на Црвена ѕвезда, па затоа денеска во населбата Дорќол во Белград, каде што живееше...

Фудбал 17.11.20 | 09:20

Навивачите на Црвена звезда влегоа на терен: Сакаа да одбележат 10 години од смртта на својот командант

Навивачи на Црвена звезда влегоа на теренoт на стадионот „Маракана“ во Белград и го прекинаа куп натпреварот на Звезда против Златибор, при резултат 0:1 за гостите. Натпреварот...

Фудбал 28.07.20 | 10:49

Тепачките на Делиите и Гробарите ги организирале хрватски тајни служби?

Руските разузнувачи дошле до неверојатни информации на насилствата на фудбалските натпревари во Србија ги организирале хрватски тајни служби. Тие соработувале со...

Фудбал 10.06.20 | 19:46

Уште мечот непочнат а „Делии“ и „Гробари“ се степаа

Фудбалот се врати во Србија а со тоа се вратија и нередите. Се чини дека тамошниот сојуз направи грешка што дозволи натреварите да се играат со публика.Вечерва се игра...

Балкан 03.01.20 | 08:39

„Делиите“ го запалија црногорското знаме на Амбасадата во Белград

Навивачите на Црвена звезда веднаш по натпреварот од Евролигата во кој нивниот тим го декласира Баерн, од „Штарк“ Арената се упатија на протест пред амбасадата на...

Балкан 07.10.19 | 20:22

Разнесено поршето белградски делија

Попладнево во белградската населба Врачар беше фрлена бомба врз паркирано возило порше, кое го возел 30-годишниот Лазар Вукичевиќ, член на навивачката група на Црвена...

Фудбал 01.10.19 | 19:01

„Делиите“ и навивачите на Олимпијакос го окупираа Белград

Вечерашниот дуел од Лигата на шампионите во Белград помеѓу Црвена Звезда и Олимпијакос е одлична можност за заедничко навивање на збратимените навивачи на двата клуба,...

Фудбал 21.08.19 | 22:37

Брутална тепачка на „Делиите“ во Берн: Пукотници и провокации за Косово

Повеќе од илјада навивачи на Црвена ѕвезда денеска од центарот на Берн, Швајцарија, тргнаа кон стадионот каде треба да се одигра плеј-офот од квалификациите за Лигата...