Ознака: гробари
Фудбал 17.09.21 | 00:12

Гробари се испотепаа помеѓу себе и го пцуеја Вучиќ

Натпреварот меѓу Партизан и Анадолу Ефес требаше да биде празник на кошарката и достоинствен начин да се испрати во кошаркарска пензија довчерашниот капитен на тимот...

Фудбал 23.07.21 | 13:25

Навивачите на Партизан скандираат „Вучичу пе..ру“

Навивачите на Партизан, од каде потекнува Веља невоља на синоќешниот натпревар од Конференциската лига скандираа против претседателот Александар Вучиќ. Тие скандираа...

Фудбал 28.07.20 | 10:49

Тепачките на Делиите и Гробарите ги организирале хрватски тајни служби?

Руските разузнувачи дошле до неверојатни информации на насилствата на фудбалските натпревари во Србија ги организирале хрватски тајни служби. Тие соработувале со...

Фудбал 10.06.20 | 19:46

Уште мечот непочнат а „Делии“ и „Гробари“ се степаа

Фудбалот се врати во Србија а со тоа се вратија и нередите. Се чини дека тамошниот сојуз направи грешка што дозволи натреварите да се играат со публика.Вечерва се игра...

Фудбал 12.12.19 | 23:51

„Гробарите“ го напуштија стадионот: Навивачите на Партизан со разочарувачки транспарент

Најверните навивачи на Партизан, пoпуларните „Гробари“ не се израдуваа на денешната победа над Астана во Лигата на Европа. Тие се разочарани од многубројните инциденти...

Балкан 02.11.19 | 18:09

Брате, не го заслужи ова: Смртта на Киќа ги обедини трите фракции на Гробари

На натпреварот Партизан – Војводина навивачите на црно-белите му оддадоа последна почит на убиениот водач на навивачката група Алкатраз Љубомир Марковиќ Киќа. Иа...

Фудбал 29.08.19 | 10:56

Гробари дивееле на автопат, со факели и метални прачки ги напаѓале сите

Навивачи на Партизан дивееле на автопатот „Милош Велики“ ноќта меѓу вторникот и средата. Како што пишува Република.рс, хулигани наоружани со палки, факли и друго оружје...