Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми е  нов фудбалер на кинескиот клуб, Пекинг Гуан.

Ќе заработува 1,65 милиони евра по сезона. Новата сезона во кинеската Суперлига стартува кон средната на април и Аријан ќе се бори за титулата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.