Репрезентативецот на Македонија Аријан Адеми денес полни полни 32 години.

Иако ги брани клупските бои на Пекинг Гуам Динамо Загреб, клубот во кој стана легенда, и чијшто беше капитен му го честита роденденот. Во честитката загрепчани не заборавија да споменат дека Аријан е фудбалерот кој забележа најмногу настапи и трофеи во историјата на клубот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.