Ознака: аријан адеми
Фудбал 20.07.21 | 23:47

Адеми се жали на силна болка во квадрицепсот

Лекарот на Динамо Загреб по мечот со Омонија изјави дека е загрижен за повредата на македонскиот репрезентативец Аријан Адеми.Сепак тој се надева дека Адеми ќе биде...

Фудбал 07.07.21 | 23:24

Адеми се извини за лошата игра на Динамо

Македонскиот репрезентативец Адеми  ја презема вината на себе поради тоа што хрватскиот првак победи само со 3:2 во квалификациите за ЛШ против Валур на домашен терен. Адеми...

Фудбал 13.06.21 | 17:52

Адеми: Ќе дадеме сè од себе за добар резултат

Фудбалерот за врска на македонската репрезентација Аријан Адеми, најави голема борба со австрискиот тим и максимално залагање во обид да се освојат првите бодови на...

Фудбал 29.05.21 | 22:54

Фудбалерите го изненадија Адеми – Роденденска песна и подарок за македонскиот репрезентативец

Македонските репрезентативци вечерва приредија изненадување за Аријан Адеми со честитка за неговиот јубилеен 30-ти роденден. Адеми доби подарок од сите репрезентативци...

Фудбал 24.05.21 | 16:44

Aдеми ја покажа девојката и наследникот

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми периодов има причина за задоволство. Во јуни ќе игра на Европското првенство, а со Динамо ја прослави шампионската титула...

Фудбал 16.04.21 | 08:18

Eвропскиот сон на Адеми и Динамо заврши

Фудбалските тимови наАрсенал, Виљареал, Манчестер Јунајтед и Рома се патниците во полуфиналето на Лигата на Европа. По ремито 1:1 со Арсенал, фудбалерите на Славија Прага...

Фудбал 14.04.21 | 21:45

Добра вест: Повредата на Адеми не е сериозна, ќе игра и за Динамо и за Македонија

Македонскиот фудбалски репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми, ќе му помогне на својот тим на во реванш четвртфиналниот натпревар против Виљареал...

Фудбал 12.04.21 | 22:35

Адеми се повреди, главоболки за Мрме

Капитенот на хрватскиот клуб Динамо и македонски репрезентативец, Аријан Адеми, се повреди и нема да игра во реваншот од четвртфиналето во Лига Европа против Виљареал,...

Фудбал 27.12.20 | 23:15

Адеми објасни зошто Македонија може да ја мине групата на ЕП

Македонската фудбалска репрезентација во 2021 година ќе настапи на Европското првенство, а за противници во првиот историски настап за нас ќе бидат Холандија, Украина...

Фудбал 15.11.20 | 13:56

Адеми: По повредата пред мечот со Истра ми се јави пола Македонија, морав да им вратам

Аријан Адеми е македонскиот фудбалски репрезентативец кој го има клучот од средниот ред на нашата репрезентација. Адеми беше повреден и со Косово, но даде максимум,...

Фудбал 01.10.20 | 22:06

Динамо влезе во групната фаза на ЛЕ, Адеми со два гола

Хрватскиот гигант Динамо (Загреб) влезе во групите во Лигата на Европа по победата над естонска Флора со 3:1. На „Максимир“ домаќините не убедија со својот настап, но...

Фудбал 13.10.19 | 17:48

Македонија ослабена: Aдеми не игра вечерва против Полска

Еден од најдобрите македонски репрезентативци од средниот ред Аријан Адеми, нема да биде во составот на селекторот Игро Ангеловски за вечерашниот дуел со Полска. На...

Фудбал 15.01.19 | 13:07

Лацио заинтересиран за Адеми и Ристовски

Откако изминатиов викенд италијанските медиуми објавија дека Лацио е сериозно заинтересиран за македонскиот репрезентативец од Динамо Загреб, Аријан Адеми за кој...