Александар Митровиќ, еден од најдобрите фудбалери во Србија, стекнатото богатство почна да го вложува во недвижен имот кој ќе му обезбеди сигурна и убава пензија.

По луксузната зграда во родното Смедерево, два пентхауса во срцето на Врачар, популарниот Митрогол купил помал хотел на Копаоник од околу 300 метри квадратни.

Хотелот е во самиот центар на оваа планинска убавица, во мирна област, меѓу познати апартмани од една страна, и луксузен хотел, од друга. Скриена од патот, се наоѓа приватна зграда од седум станови што Митар ја купи минатата година, а чини околу три милиони евра.

Во зградата има седум еднособни апартмани или апартмани, кои се достапни на веб-страниците за изнајмување. Секој од нив е луксузно опремен со најдобра бела техника, електронски уреди и апарати, италијанска керамика…

Поради местоположбата и одличната изолација, тешко е да се најде слободна соба, а цената за едно ноќевање се движи од 150 до 200 евра.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.