Весна Бејби Петрушевска на 19.  мај доаѓа во Охрид со својата популарна стендап-претстава „Влези не се соблакај“. Во „Дом на културата“ со почеток од 20 часот актерката ги кани охриѓани на смеење до соли и уживање во петок навечер. „Петок е вистински ден за излегување и ве чекам на претстава заедно да уживаме“, вели Весна. Најбараната стендап-претстава „Влези, не се соблакај“, е исповед за животот на Весна Петрушевска, во која во час и половина низ солзи и смеа се раскажуваат нејзините подеми и падови, како и најзначајните моменти од нејзиниот живот, детството, младоста, мажачката и инцидентот со автомобилот што ѝ падна во Вардар. Актерката низ хумор раскажува како го запознала и се венчала со својот поранешен сопруг, но и за врската со помладото момче, со кого откако раскинала, ослабнала 20 килограми. Раскажува и за тешките моменти на својот живот и за тоа како никогаш не верувала дека ќе падне во клиничка депресија.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.