Со телефон во една рака, во вис со другата и со пеење на „Македонско девојче“ најгласно што се може – вака публиката во „Борис Трајковски“ го заврши концертот на светската ѕвезда Андре Риу.

Холандскиот виолински виртуоз и диригент повторно настапи вечерва пред македонската публика, а таа со овации го испрати него и неговиот 60-член оркестар „Јохан Штраус” откако за нив ја изведоа македонската песна.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.