Стефан и Мартин Филиповски од дуото „Некст тајм“, за денеска најавуваат ремек дело.

Повикуваат нивните фанови денеска во 19 часот да се приклучат на наивната страница, каде ќе го промовираат последното музичко остварување.


Близнаците направија вистински бум последните неколку години со преработките на стари македонски песни.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.